В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося розширене засідання колегії, на якому підбили підсумки діяльності та визначили подальші завдання

НАЗАД
27 сiчня 2016 19:16

Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулося розширене засідання колегії. На порядку денному розглядалося питання підсумків оп

Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулося розширене засідання колегії. На порядку денному розглядалося питання підсумків оперативно-службової діяльності відомства в минулому році та завдання на 2016 рік.

Участь у засіданні взяли Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко, начальники регіональних управлінь, керівники Національної академії і Науково-дослідного інституту, голови Громадської ради, ветеранської організації та профспілки відомства.

У ході колегії Віктор Назаренко зазначив, що попри всі складнощі відомство гідно виконало всі завдання, які були визначені керівництвом держави та народом України, зокрема забезпечено надійну охорону кордону та виключної економзони, пропуск осіб і транспорту на кордоні, адмінмежі з окупованим Кримом та лінії розмежування. Крім того, відбувалася ефективна протидія транскордонній злочинності.

Всі заходи прикордонне відомство здійснювало на фоні динамічної та складної обстановки, а також в умовах активної участі прикордонних підрозділів в охороні Кримського напрямку та в антитерористичній операції.

Загалом в АТО взяли участь більше 15 тисяч прикордонників. На превеликий жаль, 67 охоронців кордону загинули, 406 отримали поранення, а 6 вважаються зниклими безвісти, з яких 1 офіцер та 5 молодшого персоналу. При цьому за активної участі відомчої внутрішньої безпеки та допомоги волонтерів вдалося знайти на території, що підконтрольна НЗФ, тіла 5 прикордонників, вивезти їх та передати рідним для поховання. Наразі в полоні немає жодного військовослужбовця відомства.

Держприкордонслужба продовжувала системно розвиватися у рамках загальної реформи сектору безпеки та оборони. Значна увага приділялася оптимізації організаційної структури. Було реорганізовано всі регіональні управління, реформовано відомчі навчальні заклади, створені Краматорський загін, додаткові відділи прикордонної служби та комендатури швидкого реагування. Служба повністю виконала завдання в рамках лібералізації візового режиму ЄС для України. У жовтні Уряд затвердив оновлену Концепцію інтегрованого управління кордонами. Завершено розробку Державної програми облаштування і реконструкції кордону до 2020 року. Поряд з цим реалізується План інженерно-технічного облаштування кордону з РФ. Минулого року на ці заходи були виділені 400 мільйонів гривень і на сьогодні всі кошти освоєні.

Активно залучалася міжнародна допомога. Всього реалізовано 24 спільні проекти на загальну суму 945 мільйонів гривень, а це забезпечення автомобільною та інженерною технікою, тепловізорами, засобами зв’язку, спорядженням та екіпіруванням тощо. Нині з іноземними партнерами вже узгоджено 27 проектних пропозицій.

Відбувалося нарощення потенціалу морської охорони та прикордонної авіації. За сприяння Уряду у грудні відомчий авіапарк поповнився на 7 легких економічних патрульних літаків «Даймонд». Опрацьовано концептуальне бачення подальшого розвитку морської та авіаційної складової. Продовжувалася робота з розвитку системи висвітлення надводної обстановки.

Служба кардинально змінила систему підготовки персоналу. Внесено корективи до базових програм відомчих навчальних закладів та посилено  загальновійськову підготовку, відновлено тактичні дисципліни та запроваджуються стандарти НАТО. За оновленими програмами вже підготовлено 2,3 тисячі вузькопрофільних фахівців.

У відомстві активно ведеться системна боротьба з корупцією. Проведено понад 2 тисячі службових розслідувань та перевірок. За їх результатами 3,5 тисячі осіб притягнуто до дисциплінарної та адміністративної відповідальності, відносно 123 прикордонників відкрито кримінальні провадження. У 2015 році за хабарництво порушено 41 кримінальне провадження стосовно 47 військовослужбовців Держприкордонслужби, у т.ч. 14 офіцерів, 11 військовослужбовців притягнуті до кримінальної та 6 до адміністративної відповідальності і звільнені з військової служби. Позитивним є те, що зростає кількість відмов від запропонованих громадянами грошей. Всього зафіксовано 275 таких фактів.

За кошти виділені з бюджету, а саме 60 мільйонів гривень, готове житло не купувалося, а відновилося будівництво раніше заморожених об’єктів. У такий спосіб вдалося здати 378 квартир та 146 кімнат. Після 9-річної перерви у Харкові завершено будівництво 2 будинків – на 40 та 24 квартири. Був введений будинок в Одесі, де про квартири не згадували 6 років. Виділене нове житло у Чопі, Бортничах, Борисполі, а також у 9 реконструйованих підрозділах кордону. Розпочато будівництво будинку в Хмельницькому, на стадії завершення будинок в Житомирі. Незабаром розпочнеться будівництво трьох будинків у Києві. Перша черга планується до здачі на початку 2017 року. Загалом військовослужбовці столичного гарнізону отримають майже 400 квартир. Бюджетом для реалізації житлової програми у 2016 році передбачено 200 мільйонів гривень.

У 2016 році Держприкордонслужба продовжуватиме системно реформуватися. Серед основних напрямів діяльності та завдань є розвиток інтегрованого управління безпекою кордону з урахуванням досвіду країн Євросоюзу, підвищення рівня боєздатності підрозділів, комплексна протидія організованим формам транскордонної злочинності. Крім того, продовжуватимуться заходи з інженерно-технічного облаштування кордону, реалізовуватимуться діючі та будуть започатковані нові відомчі пілотні і міжнародні проекти, а також здійснюватиметься забезпечення соціальних гарантій прикордонників та членів їх сімей тощо.

Наприкінці заходу за вагомі досягнення Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко вручив державні нагороди та відзнаки Верховної Ради України військовослужбовцям Держприкордонслужби, в тому числі й тим, які виконували завдання в районі проведення антитерористичної операції на сході України. 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси