В Адміністрації Держприкордонслужби відбулася міжвідомча нарада з питань впорядкування земель під облаштування державного кордону

НАЗАД
28 серпня 2021 14:45

Належне облаштування державного кордону дуже актуальне для прикордонного відомства та держави в цілому.

Це дозволяє ефективно протидіяти будь-якій протиправній діяльності та упереджувати спроби порушення держрубежу.  Тож цьому питанню Держприкордонслужба приділяє значну увагу.

Проте облаштування інженерних споруд не можливе без відведення земель для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій тощо.

Окремо зазначимо, що Адміністрацією Державної прикордонної служби останні роки неодноразово піднімалося питання необхідності облаштування державного кордону з урахуванням існуючих викликів і загроз.

Нещодавно це питання розглядалося на засіданні Ради національної безпеки та оборони України, рішення якої нині введено в дію Указом Президента України. Ним визначено терміни та завдання по проведенню інвентаризації земель вздовж державного кордону, передачі цих земель в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби України, а також по облаштуванню державного кордону.

Для вирішення даного питання в практичній площині Держприкордонслужбою спільно з МВС та Держгеокадастровою службою днями було проведено міжвідомчу нараду. На ній обговорювалося напрацювання дорожньої карти виконання Указу Президента України.

В ній взяли участь заступник Голови Державної прикордонної служби Сергій Сердюк, радник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко та перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.

Крім того, до обговорення в режимі онлайн долучилися посадові особи органів охорони державного кордону ДПСУ та представники регіональних підрозділів Держгеокадастру, які забезпечуватимуть виконання завдань безпосередньо на місцях.

На нараді наголошувалося на неможливості проведення належного інженерного облаштування кордону без передачі відповідних земель в постійне користування Державній прикордонній службі України. Тому учасники домовилися про проведення повної інвентаризація земель, подальше забезпечення належного оформлення, а також реалізації першочергових завдань з інженерного облаштування кордону.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси