Уряд виділить кошти із резервного фонду для побудови кордону – Денис Монастирський

НАЗАД
19 листопада 2021 11:53

Про це міністр внутрішніх справ сказав під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

«Уряд вже прийняв рішення про виділення 21 мільйона гривень для закупівлі матеріалу для виготовлення колючого дроту для облаштування кордону. Це виділення коштів із резервного фонду, це не кошти Держприкордонслужби. Вона, як і інші структури МВС, фінансуються недостатньо. 75% всього бюджету цього силового відомства – це заробітна платня. Ми говоримо про необхідність побудови нового кордону, який буде виконувати свої функції», – зазначив Денис Монастирський.

Денис Монастирський зазначив, що у державний бюджет необхідно закласти ці кошти на наступний рік для облаштування державного кордону з Республікою Білорусь і Російською Федерацією.

«Мінфін підтвердив, що вони готові виділити 17 мільярдів гривень на облаштування кордону з Росією та Білорусією. Будівництво державного кордону – одне із найголовніших завдань нашої держави. Я докладаю всіх зусиль, щоб вже наступного року ці кошти були виділені», – сказав очільник правоохоронного відомства.

Денис Монастирський наголосив, що сьогодні Урядом буде створено міжвідомчий координаційний штаб протидії кризі. Він вже розпочав свою роботу і сьогодні буде визначено чітко його склад.

Ситуація на кордоні з Республікою Білорусь, протяжність якого 1084 км, наразі контрольована та стабільна.

«Ми визначили 10 потенційно вразливих ділянок, загальна протяжність яких складає близько 270 км. Проведено засідання РНБОУ, чітко визначені сили та засоби, необхідні для адекватного реагування на даний виклик. Здійснено оперативне обстеження та паспортизацію прикордонної території, залучено до чергувань авіацію МВС – 15 вертольотів, 2 літаки, 44 БПЛА, проведено командно-штабні навчання», – підкреслив Денис Монастирський.

Він додав, що вже за два тижні відбудуться польові навчання спільно з Міністерством оборони для того, щоби відпрацювати на конкретні сценарії можливої протидії масовій навалі нелегальних мігрантів.

«До охорони державного кордону ми будемо залучати тактику ешелонованого прикриття. Так, перший склад ешелону буде без зброї, лише із захисними засобами. У разі агресивних дій порушників кордону передбачено використання необхідних спеціальних засобів та зброї. Ми розуміємо, що у разі загрози життю і здоров’ю прикордонників та правоохоронців, ми будемо застосовувати всі належні передбачені Законом засоби захисту, в тому числі вогнепальну зброю», – додав очільник правоохоронного відомства.

Денис Монастирський наголосив, що МВС визначило базові райони формування резервів сил. Вони мають досягти критичних точок на самому державному кордоні протягом 30 – 60 хвилин. Це той нормативний час за який, після отримання інформації від наших розвідувальних органів, мають бути перекинуті на ту чи іншу ділянку необхідні додаткові сили та засоби.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси