У Єревані прикордонники взяли участь у другій Міжнародній конференції з інтегрованого управління кордонами

НАЗАД
25 жовтня 2019 11:08

Представники Адміністрації Держприкордонслужби в період з 23 по 24 жовтня 2019 року у м. Єреван взяли участь у другій Міжнародній конференції з інтегрованого управління кордонами.

Конференцію організовано та проведено за підтримки Міжнародного центру розвитку міграційної політики ICMPD, Празького процесу та проекту міжнародної допомоги «Підтримка прикордонного та міграційного менеджменту Вірменії». В обговоренні питань порядку денного взяли участь представники 25 країн Європейського Союзу, Балканського регіону, Східного партнерства, Центральної Азії та Африки.

У ході заходу розглянуто можливі загрози і зміни, які слід очікувати в сферах безпеки кордонів, торгівлі та міграції, обговорено майбутні перспективи розвитку інтегрованого управління кордонами до 2025 року, роль, важливість і приклади залучення міжнародної технічної допомоги в інтересах прикордонного менеджменту.

Окрема увага була приділена міграційній ситуації в Європі. Так, представником Центру досліджень міграційної політики Італії було зазначено, що на сьогодні в Італії перебуває близько 7 млн мігрантів, більша частина яких знаходиться в країні нелегально та використовується переважно як дешева робоча сила в агарному комплексі на сезонних роботах.      

Найбільший інтерес в учасників викликала дискусія з обговорення розвитку інтегрованого управління кордонами, а саме запровадження інноваційних підходів, ІТ-рішень щодо застосування біометрії в русі з використанням штучного інтелекту та автоматизація процесів кримінального аналізу і профілювання ризиків в організації прикордонного контролю.

Варто зазначити, що розвиток інтегрованого управління кордонами в Україні є одним з головних пріоритетів не лише Державної прикордонної служби та суб’єктів інтегрованого управління кордонами, але й Уряду України. Так, 24 липня 2019 року Урядом схвалено Стратегію інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року. Для реалізації визначених дев’яти стратегічних цілей розроблено проект плану заходів її реалізації на найближчі три роки, який наразі проходить міжвідомче погодження.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси