(ВІДЕО) Строковики весняного призову завершили опанування основ морської спеціальності

НАЗАД
24 липня 2021 09:35

39 військовослужбовців строкової служби призову «весна-2021» завершили опанування основ морської спеціальності в Навчальному центрі Морської охорони, що в Ізмаїлі.

Хлопці з Вінницької, Запорізької та Одеської областей, яких поєднало бажання служити на захисті морських кордонів України, віднині розподілені по екіпажах Одеського загону Морської охорони.

Вже позаду у хлопців три місяці інтенсивного навчання за початковим і базовим курсами підготовки. Під керівництвом досвідчених викладачів НЦМО юнаки наполегливо вивчали артилерійсько-кулеметне озброєння кораблів та катерів Морської охорони, боєприпаси до артилерійського  озброєння та їх зберігання, протичовневе та торпедне озброєння кораблів. Раніше такі слова чули тільки у фільмах про війну.

Але з перших днів навчання хлопці зрозуміли – вони у своїй стихії. З головою поринули здобувати нові знання, без яких майбутньому моряку-прикордоннику – нікуди.

Організація служби на кораблі, будова, правила експлуатації технічних засобів навігації корабля та заходи безпеки при роботі з ними, розрахунок дальності видимості горизонту та предметів у морі, читання морських мап, ведення елементарної навігаційної прокладки з визначенням місця корабля по пеленгах, відстанях, – сьогодні всі ці питання стали для випускників курсу основою нової престижної професії морського прикордонника.

«Мене ніхто не підштовхував, а я ні від кого не ховався. По першій повістці з’явився до військкомату. Прийшов час. Я зробив для себе цей важливий крок в житті. Пройшовши підготовку в Навчальному центрі, я став більш міцним і витривалим. Сама служба вимагає впевненості, прагнення отримувати знання за спеціальністю і, звісно, трохи удачі», - каже курсант-магістрант Ігор Василінич, який закінчив Вінницький Національний аграрний університет і має цивільну спеціальність – механік. Сьогодні ж, отримавши свідоцтво молодшого фахівця артилерійського, протичовнового та торпедного озброєння, він увійшов у склад екіпажу флагмана Морської охорони «Григорій Куроп’ятников».

В напутньому слові начальник Навчального центру Морської охорони капітан 1 рангу Ілля Куценко запевнив, що кожен випускник сумлінно виконуватиме свій службовий обов’язок в ім’я збереження добра, миру та спокою в Україні. «Ви побороли хвилювання і розвінчали для себе міфи про військову службу, не побоялись піти до війська навіть коли країна опалена полум’ям війни. Саме вам продовжувати славні традиції захисників Батьківщини й кріпити оборону нашої держави», - зазначив він.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}