Співробітники Держприкордонслужби на міжнародному заході поділилися досвідом в питаннях боротьби з агресивною політикою Росії

НАЗАД
15 жовтня 2019 09:32

Минулого тижня делегати від прикордонного відомства України долучились до Круглого столу «Нові гібридні виклики і загрози безпеці в Південно-східній Європі».

Міжнародний захід проходив у рамках Програми НАТО «Наука заради миру» в Республіці Північна Македонія з 7 по 11 жовтня.

Учасники обговорювали нові виклики і загрози регіональній безпеці, в т.ч. гібридні, роль НАТО в їх протидії, застосування гібридних методів ведення війни, обмін досвідом в питаннях боротьби з агресивною політикою Росії, а також розвиток мережі експертів в дусі довіри для співпраці в умовах постійно зростаючих загроз.

На заході експерти мали можливість почути від української сторони про існуючі виклики прикордонній безпеці України, ситуацію, що склалася на морських теренах в акваторії Чорного та Азовського морів, на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом та вздовж лінії розмежування на Сході України. Окремо було окреслено роль інтегрованого управління кордонами в протидії сучасним викликам і загрозам регіональній прикордонній безпеці.

Ключовий спікер від НАТО пан Марк Лайті – директор Управління комунікацій Головного штабу об'єднаного командування НАТО в Європі під час своєї промови звернув увагу на застосування Росією усіх форм і методів ведення гібридної агресії щодо України та необхідність пошуку шляхів колективної протидії таким діям.

До Круглого столу також долучились представники усіх Балканських країн на рівні секретарів держави, експерти та посадовці держав Східної Європи, керівники установ, ректори військових вишів, представники громадянського суспільства, які працюють із вказаною тематикою, також експерти Центру Дж.Маршала, центрів НАТО та Консорціуму «Партнерство заради миру».

Упродовж засідання учасники ознайомилися та поділитися найкращими передовими практиками з подолання гібридних викликів і загроз у Південно-східній Європі. Особливо експерти фокусувалися на загрозах, що впливають на політичні, територіальні та економічні аспекти держави. Цим самим спробували розбити загальне поняття «гібридні виклики» на дрібніші елементи та знайти відповідний механізм реагування на кожний із них.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси