Росіянин повертався додому з радіаційним годинником

НАЗАД
09 вересня 2013 14:03

Годинник з підвищеним радіаційним випромінюванням виявили  в Донецькому аеропорту прикордонники спільно з працівниками митниці. Під час оформленн

Годинник з підвищеним радіаційним випромінюванням виявили  в Донецькому аеропорту прикордонники спільно з працівниками митниці. Під час оформлення рейсу літака сполученням «Донецьк-Шеремєтьєво» на речі одного з пасажирів спрацювала система радіаційного контролю «Янтар». В ході перевірки багажу громадянина Росії оглядовою групою був виявлений годинник, рівень гамма випромінювання якого перевищував допустиму норму майже у 13 разів. Про даний факт прикордонники негайно оповістили екологічну службу.  Зі слів чоловіка годинник, який застосовується у військовій техніці, він придбав у Донецьку на «блошиному» ринку для власної колекції.

На сьогодні 41 пункт пропуску для перетину державного кордону облаштований стаціонарними та мобільними комплексами для виявлення ядерних та радіоактивних матеріалів «Янтар». До кінця 2015 року передбачається встановити їх ще у 29 пунктах пропуску.

Варто зазначити, що використання даного обладнання неодноразово вже давало позитивний результат. Так, нещодавно в  аеропорту «Сімферополь» відбулось спрацювання системи «Янтар» на корабельний годинник, у якому  рівень випромінювання перевищував допустиму норму у 100 разів.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси