Протягом тижня прикордонники задокументували 20 випадків, коли громадяни пропонували неправомірну вигоду

НАЗАД
18 березня 2016 17:55

Системна робота щодо протидії зловживанням серед персоналу Держприкордонслужби дає свої результати. Так, лише протягом тижня, що минув, обліковано 20 факт

Системна робота щодо протидії зловживанням серед персоналу Держприкордонслужби дає свої результати. Так, лише протягом тижня, що минув, обліковано 20 фактів, коли громадяни, які слідують через кордон, адмінмежу з АР Крим та лінію розмежування, порушували чинне законодавство та пропонували прикордонникам неправомірну винагороду. Варто зазначити, що кількість відмов прикордонників від неправомірної вигоди у порівнянні з минулими роками постійно зростає.

Зокрема, на ділянці відповідальності Західного регіонально управління прикордонники Мостиського, Львівського та Чопського загонів у 6 випадках зафіксували спроби дачі неправомірної вигоди громадянами України, Польщі, Угорщини та Чехії. Кошти, як 150 гривень так і 1000 чеських крон, порушники пропонували за безперешкодний перетин кордону.

Прикордонники Південного регіонального управління, зокрема Котовського та Білгород-Дністровського загонів, у 6 випадках  фіксували спроби дачі неправомірної винагороди громадянами Молдови та Італії під час перетину державного кордону. Так, в пунктах пропуску «Тимкове-авто», «Платонове-авто», «Кучурган-авто» та «Лісне» молдавани п’ять разів пропонували гроші у розмірі 1350 гривень та 1000 рублів, а 50 євро пропонував громадянин Італії. У такий спосіб вони намагалися «вирішити» питання за  безперешкодне перетинання держкордону та не притягнення до адміністративної відповідальності в зв’язку з перевищенням термінів перебування на території України.

Активне проведення заходів по протидії корупційної складової серед прикордонників Азово-Чорноморського регіонального управління, зокрема на контрольних пунктах в'їзду-виїзду, також дає досить позитивні результати.  У трьох випадках прикордонники Херсонського та Бердянського загонів фіксували протиправні дії з пропонування неправомірної вигоди громадянами України. За 50 доларів США, 1200 гривень та 1000 російських рублів вони хотіли, щоб прикордонники пропустили їх, не зважаючи на різні порушення.

Ще п’ять випадків порушення чинного законодавства зафіксували прикордонники Східного регіонального управління. Так, неправомірну вигоду громадяни України пропонували у контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» та «Мар’їнка» і у пунктах пропуску «Просяне», «Мілове» та «Тополі». Загалом розмір запропонованих коштів сягав 2500 гривень, за які українці планували сприяння їм у незаконному переміщені товарів та пропуск без належних документів.

У всіх випадках порушники отримали категоричні відмови. Про факти пропонування неправомірної вигоди були проінформовані компетентні органи.

Державна прикордонна служба України звертається до усіх учасників руху не порушувати чинного законодавства України та не намагатися втягнути у протиправну діяльність співробітників Державної прикордонної служби, пропонуючи хабарі за прийняття неправомірних рішень.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси