(ВІДЕО) На Волині викрили лікарів та айтішників, які спеціалізувалися на переправленні чоловіків через кордон

НАЗАД
13 сiчня 2023 16:57

Кримінальне провадження розпочато за матеріалами оперативників Держприкордонслужби ще у червні минулого року.

Учора оперативники Волинського прикордонного загону спільно зі співробітниками Департаменту стратегічних розслідувань та слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Ковельської окружної прокуратури за підтримки прикордонного спецпідрозділу "ДОЗОР" припинили діяльність організованої злочинної групи, яка налагодила схему незаконного переправлення через українсько-польський кордон чоловіків призовного віку.

В поле зору потрапили місцеві мешканці Ковельщини, лікарі зі складу військово-лікарських комісій та айтішники, які підробляли різного роду печатки й довідки, зокрема про відстрочку від призову і висновки про непридатність до військової служби у воєнний час.

Надалі ухилянти по цілком легальних документах безперешкодно виїжджали за межі держави. Загалом, злочинцям вдалось незаконно переправити через кордон понад 30 осіб. За такі послуги «клієнти» сплачували ділкам від 5 до 10 тисяч доларів США.

Правоохоронці провели колосальний обсяг робіт по документуванню та збору доказів щодо протиправної діяльності. Маючи достатню доказову базу, міжвідомчими групами було затримано основних фігурантів кримінального провадження та проведено у них санкціоновані обшуки. Як результат, вилучено значні суми готівки, підроблені документи, бланки, банківські картки, телефони та оргтехніку. При цьому в помешканнях і транспортних засобах учасників злочинної групи правоохоронці знайшли та вилучили зброю та наркотичні речовини.

Наразі досудове розслідування триває.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси