МВС трактує вчорашні дії на пункті пропуску «Шегині» як державний злочин, - Арсен Аваков

НАЗАД
11 вересня 2017 17:28

Cьогодні в МВС України відбувся брифінг за участі Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала.

Cьогодні в МВС України відбувся брифінг за участі Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та Голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала.

На брифінгу Арсен Аваков заявив, що МВС трактує учорашні події на пункті пропуску «Шегині» як державний злочин.

«Генеральна прокуратура і міністерство внутрішніх справ кваліфікує вчорашні події, як державний злочин, що підпадає під ряд статей, які включають в себе ‑ «вчинення протидії державним органам», «вчинення опору правоохоронцям», «напад на правоохоронців та на воєнізовані структури», «організація прориву державного кордону», «організація переправи групи осіб, які не мають право перетинати державний кордон». А також статті адміністративного кодексу», ‑ заявив Арсен Аваков.

Міністр підкреслив, що особи, які здійснили напад на правоохоронців обов’язково понесуть покарання.

Арсен Аваков зазначив, що вчорашні події на кордоні були намаганням влаштувати протистояння між правоохоронцями та активістами.

«Я кваліфікую вчорашні події як намагання влаштувати провокацію. Основною метою якої було влаштувати протистояння між прикордонними і поліцейськими силами та громадянськими активістами, які туди прийшли», ‑ зазначив міністр.

Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал наголосив, що державний кордон повинен бути недоторканим, а події на пункті пропуску «Шегині» підпадають під дію як Адміністративного, так і Кримінального кодексу України.

«Якщо кваліфікувати вчорашні дії по Адміністративному кодексу України ‑ то це незаконний перетин державного кордону. Згідно цієї статті, по санкціям за рішенням суду, штраф від 1,7 до 3,5 тисяч гривень, або 15 діб адміністративного арешту. Також присутня 332 стаття Кримінального кодексу ‑ організація незаконної переправи. Суд визначить міру вини кожного і будуть прийняті відповідні рішення», ‑ сказав Петро Цигикал.

Голова Держприкордонслужби зазначив, що наразі спеціалісти вивчають матеріали як з камер спостережень прикордонників, так і з відкритих джерел. Долю і вину кожного вирішить суд. 

Також Арсен Аваков наголосив, що Міхеіл Саакашвілі досі не звернувся до міграційної служби аби належним чином оформити перетин кордону, хоча вже цілий ряд журналістів та іноземців це вже зробили.

Нагадаємо, раніше очільник МВС заявив, що всі учасники незаконного перетину кордону повинні з’явитися на пункт пропуску, або до міграційної служби, щоб належним чином оформити своє перебування та території нашої держави.

 

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси