Кількість затриманих нелегальних мігрантів за незаконне перетинання кордону зросла на 26 % – Артур Піменов

НАЗАД
12 квiтня 2019 13:58

Про це заступник Голови Державної прикордонної служби України Артур Піменов повідомив під час виїзної міжвідомчої наради за результатами роботи у протидії кримінальним правопорушенням, вчиненим нелегальними мігрантами.

Участь у нараді, що відбувається сьогодні, 12 квітня, на Закарпатті, під головуванням першого заступника Голови Національної поліції України В’ячеслава Аброськіна також взяли начальник Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Нацполіції Артем Крищенко та начальники регіональних управлінь цього підрозділу.

У даний час за дорученням Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова на території держави правоохоронці проводять комплекс превентивних заходів під умовною назвою «Мігрант». Метою спецоперації  є викриття іноземців, які нелегально перебувають на території України, запобігання та припинення правопорушень, вчинених ними.

Як відмітив В’ячеслав Аброськін, протидія протиправній діяльності іноземців на території держави потребує консолідації зусиль усіх правоохоронних органів.

«Більш ефективний засіб запобігти вчиненню правопорушень іноземцями – унеможливити їхнє повторне потрапляння після видворення. Такі заходи ми повинні здійснювати у тісній взаємодії з нашими партнерами – Державною прикордонною та міграційною службами», – наголосив він.

Перший заступник Голови Національної поліції України також зазначив, що упродовж 2018 року правоохоронці виявили понад 75 тисяч адмінправопорушень та майже 3 тисячі злочинів, вчинених іноземцями. У минулому році ліквідовано 258 злочинних організацій та організованих груп, з яких 21 – на етнічній основі. 

У свою чергу заступник Голови Державної прикордонної служби України Артур Піменов наголосив на активізації співпраці поліції та прикордонників, яка вже дає позитивний результат.

«Ми стали більше затримувати, більше порушувати кримінальних справ і я вдячний роботі Нацполіції. Минулого року було затримано 3268 осіб. І у нас, і у вас, є серйозний досвід протидії цьому явищу і торгівлі людьми», - сказав Артур Піменов.

Крім того, він зауважив про збільшення кількості затриманих за незаконне перетинання кордону на 26 % (2018 р. – 1130 осіб), що обумовлено збільшенням на 24% кількості затриманих нелегальних мігрантів, зокрема громадян В’єтнаму, Бангладеш, Туреччини,  Іраку та Індії, на кордоні з ЄС, особливо на українсько-польській, румунській та словацькій ділянках кордону.

Також заступник Голови Державної прикордонної служби наголосив, що прикордонним відомством вживаються превентивні заходи, шляхом виявлення потенційних нелегальних мігрантів безпосередньо в пунктах пропуску через державний кордон.

«У 2018 році  відмовлено у в’їзді в Україну 4646 особам, з яких 95% - у пунктах пропуску для повітряного сполучення. У ході спільних профілактичних заходів чи операцій виявлено більше 2 тисяч іноземців, які порушили терміни перебування на території України», - зауважив Артур Піменов.

Підсумовуючи результати наради перший заступник Голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін акцентував увагу, що результати проведених заходів в рамках спецоперації «Мігрант» вкотре засвідчують ефективність спільних зусиль усіх трьох відомств.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси