Керівники прикордонних відомств України та Литви обговорили питання протидії незаконній міграції на кордонах з Білоруссю

НАЗАД
24 листопада 2021 16:40

Сьогодні відбулася телефонна розмова між Головою Державної прикордонної служби України Сергієм Дейнеком та Командувачем Службою охорони державного кордону Литовської Республіки Рустамасом Любаєвасом.

Вони обговорили питання міграційної кризи на кордонах країн ЄС з Білоруссю та з якими проблемами зокрема стикається Литва.

У ході спілкування відбувся обмін інформацією щодо протидії незаконній міграції, яка може впливати на стан охорони кордону обох країн.

Рустамас Любаєвас зазначив, що прикордонники Литви посилили охорону кордону та щоденно реагують на спроби десятків мігрантів незаконно потрапити з Білорусі. А загалом цього року це вже тисячі осіб. Він також відмітив, що наразі країна почала активну роботу з інженерного укріплення кордону.

У свою чергу Сергій Дейнеко відмітив, що Україна теж очікує, що у будь-який момент потік нелегальних мігрантів може бути спрямований у бік України.

«Ця ділянка кордону зараз посилена додатковими силами. Крім цього, на кордоні з Білоруссю розпочалася спеціальна прикордонна операція, яка проводиться Держприкордонслужбою України спільно з Нацгвардією, поліцією та іншими задіяними резервами», – сказав Сергій Дейнеко.

Детально обговорюючи спроби порушення кордону, керівник прикордонної служби Литви зазначив, що рух мігрантів нерідко здійснюється невеликими групами, іноді по кілька осіб, аби ускладнити їх виявлення та затримання.

Сергій Дейнеко та Рустамас Любаєвас домовилися про подальшу взаємодію і оперативний обмін інформацією, яка в даний час вкрай необхідна для ефективної протидії міграційній кризі. Окрім цього, вони домовилися про направлення в Литву групи експертів Держприкордонслужби України. Безпосередньо на місці українські прикордонники матимуть змогу детально ознайомитися з діями литовських колег в охороні кордону, перейняти досвід, в тому числі щодо співпраці між різними силами, які залучаються до захисту кордону.

Окремо відмітимо, нещодавно група офіцерів Держприкордонслужби повернулася з Польщі, де також відбувся обмін досвідом з польськими колегами з питань охорони кордону та протидії нелегальній міграції. Детально обговорювалися заходи, які вживає Польща з нарощення захисту держрубежу, у тому числі зміни до законодавства, нарощення інженерних споруд, щільності охорони кордону, роботи з місцевим населенням.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси