Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко зустрівся з Виконавчим директором ФРОНТЕКС Фабрісом Лежжері

НАЗАД
27 лютого 2016 10:39

Учора в рамках дводенної робочої поїздки до Польщі Голова Державної прикордонної служби зустрівся у Варшаві з Виконавчим директором ФРОНТЕКС Фабрісом &

Учора в рамках дводенної робочої поїздки до Польщі Голова Державної прикордонної служби зустрівся у Варшаві з Виконавчим директором ФРОНТЕКС Фабрісом  Лежжері.

Голова Державної служби України окреслив загальну обстановку  на державному кордоні України та ознайомив Виконавчого директора агенції ФРОНТЕКС Фабріса Лежжері з підходами відомства щодо посилення прикордонної безпеки, враховуючи ситуацію на сході країни, зокрема в районі АТО та адмінмежі з Кримом. Віктор Назаренко проінформував про загрози, пов’язані із агресією Російської Федерації, яка  не припиняє спроб розширити зону дестабілізації на території України  та веде обстріли українських позицій, у тому числі, де несуть службу прикордонники. Голова Служби повідомив, що під час виконання бойових завдань 67 прикордонників загинули, 406 – отримали поранення, 5 – вважаються зниклими безвісти.  У ході боїв та збройного протистояння знищено або захоплено значну кількість об’єктів прикордонної інфраструктури, техніки та обладнання.

Голова Держприкордонслужби наголосив, що Україна на практиці реалізує Мінські домовленості та Мирний План Президента України Петра Порошенка з врегулювання ситуації на Донбасі і що головними завданнями для Служби є відновлення контролю за державним кордоном, що тимчасово не контролюється (409,3 км), боротьба з діяльністю диверсійних груп, а також  протидія переміщенню зброї, боєприпасів, засобів террору та товарів на тимчасово окуповану територію.

Віктор Назаренко поінформував про системне реформування прикордонного відомства в рамках загальної реформи сектору безпеки і оборони України, як правоохоронного органу спеціального призначення у складі МВС, і зауважив, що орієнтиром у цьому напрямку є європейська модель прикордонної охорони, для якої основними є виконання правоохоронних функцій.

Також було обговорено  процес стратегічного  розвитку та планування на найближчий та середній період, ряд концептуальних і програмних документів, які були розроблені минулого року в тому числі і за участі експертів двох Місій Євросоюзу (EUAM, EUBAM) та громадськості, що вже затверджені Урядом України. Зокрема, йдеться про Стратегію розвитку Служби на період до 2020 року та Концепцій  Інтегроване управління кордонами та Державна цільова програма облаштування та реконструкції державного кордону. Голова Держприкордонслужби інформував, що у межах повноважень Служба повністю виконала завдання, що визначалися їй на 2015 рік планом дій з лібералізації ЄС візового режиму для України. Зокрема, запроваджено біометричний контроль у 104 пунктах пропуску – по І-ій лінії контролю; у 68 пунктах пропуску – по ІІ-ій лінії. До баз даних ІНТЕРПОЛу підключено 39 пунктів пропуску. Згідно з вимогами ЄС та ФРОНТЕКС у прикордонному відомстві впроваджено інтегровану систему аналізу ризиків і кримінального аналізу. З метою імплементації європейських стандартів прикордонного контролю реалізовано низку пілотних проектів зокрема, в пунктах пропуску «Жуляни» та «Гостомель».

Під час зустрічі обговорено обстановку на кордоні з країнами-членами ЄС в цілому і зауважено, що вона є стабільною та контрольованою, проаналізовано можливі загрози на кордоні з ЄС, якими як і раніше залишається нелегальна міграція, незаконне переміщення товарів, особливо акцизної групи, контрабанда зброї та наркотрафік.

В ході обговорення зауважено, що значна частина незаконних мігрантів використовує Україну як транзитну державу. В той же час на українському кордоні у минулому році затримано лише 0,1% (1609 осіб) від загальної кількості нелегалів, які були виявлені на зовнішніх кордонах ЄС. Відмічено суттєве зменшення наркотрафіку, а основним видом контрабанди залишаються сигарети. За минулий рік на кордоні з ЄС їх було затримано близько 2,5 млн. пачок, що у півтора рази більше ніж 2014-го.

Сторони обговорили напрямки співпраці з удосконалення спільної оперативної охорони кордону для протидії діяльності терористичних організацій, нелегальній міграції та контрабанді, проведення спільних операцій, практичне впровадження ключових принципів та інструментів інтегрованого управління кордонами, зокрема прикордонних перевірок у спільних пунктах пропуску, удосконалення обміну інформацією, спільного аналізу ризиків та розширення мережі контактних пунктів.

Віктор Назаренко подякував ФРОНТЕКСу за співпрацю та участь у спільних операціях і зауважив, що агенція є платформою для обміну досвідом, отримання нових знань та професійних навичок, і головне –  для посилення прикордонної безпеки на спільних кордонах.

По завершенню зустрічі Сторони підписали План співпраці на 2016-2018 роки. 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси