(ВІДЕО)До Адміністрації Держприкордонслужби завітали представники Київської Асоціації Військових Аташе

НАЗАД
18 лютого 2022 09:18

Військові дипломати з майже 30 країн ознайомилися з завданнями, які виконує прикордонне відомство України, та безпековою ситуацією на кордоні.

Учора, 17 лютого, відбувся візит представників Київської Асоціації Військових Аташе до Адміністрації Держприкордонслужби.

Як відмітив перший заступник Голови ДПСУ Володимир Нікіфоренко, прикордонники цінують підтримку, яку отримує Україна у цей складний час.

«Всім добре відомо, що відбувається на наших кордонах, яке напруження є на даний час. Це і військові угруповання навколо України і нагнітання ситуації в Чорному та Азовському морях. Поряд з цим в медіа-просторі шириться велика кількість дезінформації та маніпуляцій, аби посіяти паніку серед українців, підірвати економічну та фінансову стабільність нашої держави. У цій ситуації важливо тверезо оцінювати ризики і зберігати спокій», - наголосив Володимир Нікіфоренко. 

Окремо він висловив вдячність партнерам за надання практичної допомоги для посилення спроможностей Державної прикордонної служби та зміцнення державного кордону України.

Представники Київської Асоціації Військових Аташе ознайомилися з завданнями Держприкордонслужби України та роботою Головного центру управління службою відомства. Окрім цього, їм продемонстрували систему функціонування Міжвідомчого координаційного штабу, який є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України і утворений для координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, військових формувань, правоохоронних органів та громадських об’єднань під час забезпечення посилення охорони та захисту кордону.

У ході візиту зазначалося, що Україна через військову ескалацію і триваючу тимчасову окупацію територій, постійно вишукує нові підходи щодо координації дій різних правоохоронних та силових відомств у разі загострення обстановки на кордоні. Також наголошувалося, що на безпекову складову нині впливає наявність значної кількості угруповань військових формувань збройних сил Росії та Білорусії, які накопичено у суміжних з Україною прикордонних областях, в тому числі під приводом проведення спільних військових навчань. Окрім цього, в минулому році відбувалося реагування на міграційну кризу, що особливо спостерігалася на кордонах Польщі, Литви та Латвії з Республікою Білорусь і яка була штучно організована та контролювалася білоруськими правоохоронними органами.

Військовим Аташе зазначили, що для посилення заходів безпеки з листопада 2021 року проводиться спільна спеціальна прикордонна операції «Полісся». До неї залучено сили і засоби сектору безпеки в кількості близько 9 тисяч чоловік з відповідною технікою. Загалом було проведено п’ять об’єднаних тактико-спеціальних тренувань за єдиним сценарним задумом у прикордонних областях на кордоні з Білоруссю. Це дозволило чітко відпрацювати між залученими силами взаємодію та необхідні дії для швидко реагування на зміну обстановки, уточнити маршрути та часові показники і багато іншого. Змодельовані найбільш вірогідні сценарії та сплановано чіткі дії усіх державних механізмів.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси