З початку року прикордонники відмовили у пропуску майже 6,5 тисячі осіб, які намагалися виїхати через «Шлях» як водії

НАЗАД
05 липня 2023 16:41

Повномасштабна агресія рф проти України спричинила колосальні збитки для нашої держави. Загибель людей, руйнування інфраструктури, знищення промисловості.

Поки війна триває годі навіть намагатися уявити обсяг втрат. Разом з тим виникають безліч супутніх негативних явищ, протидіяти яким потрібно тут і зараз.

Сьогодні прикордонники чи не щодня припиняють спроби незаконного перетинання кордону. Окрім цього, не поодиноко фіксуються порушення під час використання особами дозволеної умови для перетину держрубежу через систему «Шлях». Спритники, розуміючи обмеження на виїзд за межі країни, намагаються використати «законні» підстави для перетину кордону.

Прикордонна служба аналізуючи ситуацію стосовно виїзду водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень відслідковує певні зловживання. Зокрема, у визначений термін – протягом 60 діб – вчасно не повернулися 1,5% осіб, які цього року виїжджали з України по системі «Шлях».

Також оперативні підрозділи Держприкордонслужби у взаємодії з іншими правоохоронними органами викривають злочинні схеми організації незаконного переправлення осіб, в тому числі з використанням системи «Шлях». З початку цього року більш як 150 особам, в тому числі 26 особам протягом червня, оголошено про підозру у вчиненні злочину за ст.332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Наприклад, минулого місяця на Тернопільщині викрили ділка, який за грошову винагороду незаконно вніс в систему «Шлях» щонайменше кілька десятків чоловіків призовного віку. Організаор схеми використовував електронні цифрові підписі ФОПів, які здійснювали міжнародні перевезення. Більшість зловживань відмічаються з боку саме ФОПів, яким, як і великим підприємствам-перевізникам надана можливість внесення осіб до системи «Шлях». Великі підприємства більше піклуються про свою репутацію, натомість окремі ФОПи зловживають наданими можливостями і за грошову винагороду, орієнтовно від 3 до 7 тис. доларів США, пропонують свої послуги із внесення даних про осіб до системи.

Правопорушення такого характеру спостерігаються у перевізників майже з усіх регіонів України, однак упродовж двох останніх місяців у «лідерах» залишаються Тернопільська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська та Рівненська області.

Зважаючи на виявлені порушення, Держприкордонслужба продовжує посилені заходи, спрямовані на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, які внесені до системи «Шлях».

Як результат, лише упродовж червня поточного року більш як 1300 особам було відмовлено у виїзді за межі України. Усі вони слідували як водії суб’єктів господарювання. А загалом, з початку цього року прикордонники відмовили у пропуску майже 6,5 тисячі осіб, які намагалися виїхати за кордон через систему «Шлях».

Прикордонне відомство України також продовжує надсилати листи-інформування до Укртрансбезпеки щодо виявлених правопорушень ліцензіатами, які вносили до системи «Шлях» інформацію про водіїв, які виїхали за межі України та у визначені законодавством терміни не повернулися в Україну. Лише упродовж червня 2023 року на підставі листів Держприкордонслужби двом десяткам ліцензіатів тимчасово припинено доступ до системи.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси