телефон довiри - 0 800 218 808
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
(ВІДЕО) Прикордонники на Одещині виявили радіоактивну посилку
08/03/18 - 11:16

Прикордонники Білгород-Дністровського загону в пункті пропуску «Кучурган» виявили 100 компасів, радіаційний фон яких перевищував допустиму норму у 10 разів.

Прикордонники Білгород-Дністровського загону в пункті пропуску «Кучурган» виявили 100 компасів, радіаційний фон яких перевищував допустиму норму у 10 разів.

Так, до пункту пропуску «Кучурган» на виїзд з України на автомобілі молдовської реєстрації прибув громадянин України. Чоловік перевозив поштові відправлення, отримані в Одесі. Під час проходження прикордонної перевірки спрацював комплекс контролю за виявленням радіоактивних та ядерних матеріалів типу «Янтар». Одразу ж автомобіль був відведений на небезпечну відстань від подорожуючих та службових приміщень пункту пропуску.

В подальшому прикордонники спільно з представником митниці та інспектором екологічної служби за допомогою переносного універсального радіометру-спектрометру детально обстежили транспортний засіб. В салоні автомобіля було виявлено поштову посилку, радіаційний фон якої перевищував більш ніж в 10 разів допустимі норми. Виявилося що такий фон випромінювали 100 компасів Адріанова, які містились у коробці. Чоловік пояснив що ці компаси віз для реалізації у Молдові.

Небезпечні прилади вилучені, по цьому факту прикордонники повідомили місцеві органи влади та компетентні правоохоронні органи.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню