Українська сторона вживає заходів для розширення можливостей та покращення умов перетинання кордону з Польщею

НАЗАД
15 червня 2020 13:46

Сьогодні відбувся брифінг першого заступника начальника Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олексія Гавеля щодо ситуації в пункті пропуску «Шегині».

«Шегині» наразі єдиний пункт пропуску на українсько-польському кордоні, де громадяни можуть перетнути кордон пішки. З початку функціонування пішого переходу (з 16 травня 2020 року) на вхід в Україну та на вихід з України оформлено біля 76 тисяч громадян. З 1 червня спостерігається збільшення руху громадян України на вихід з України. «Якщо в середньому за добу в пункті пропуску «Шегині» на вхід в Україну оформляється біля 600 осіб, то на вихід на цей час у нас майже 2500 громадян» - зазначив полковник Олексій Гавель.

Уже тривалий час перед польським пунктом пропуску «Медика» спостерігається скупчення людей. Причину цього перший заступник начальника Західного регіонального управління Держприкордонслужби пояснив так: «черги виникають у зв’язку з тим, що при вході на територію Республіки Польща польські прикордонники здійснюють температурний скринінг, потім проводять контрольні операції та встановлюють законність підстав для перебування на території Польщі. Кожна держава турбується за безпеку своїх громадян. Тому польська сторона і проводить більш ретельний контроль. Польські правоохоронці також телефонують роботодавцям, щоб ті підтвердили, що дійсно чекають на відповідних громадян України».

Українська сторона вживає заходів як для розширення можливостей перетинання кордону особами, які прямують за кордон без автотранспорту, так і для покращення умов, у яких громадяни очікують перед прибуттям до польського пункту пропуску. На цей час тривають переговори з польською стороною щодо відновлення руху залізничних потягів. Аби люди, які стоять у черзі змогли перепочити, сховатися від спеки чи дощу, у пункті пропуску «Шегині» співробітники Головного Управління ДСНС у Львівській області розгорнули каркасні намети, а органи місцевої влади забезпечили доставку питної води. Раніше прикордонники забезпечили розміщення на пішому переході лавочок, щоб людям не доводилося сидіти на валізах, або, навіть, на землі.

Враховуючи ситуацію на єдиному пішохідному переході «Шегині», просимо громадян по можливості перетинати українсько-польський кордон легковим транспортом в автомобільних пунктах пропуску «Ягодин», «Краківець» та «Рава-Руська».

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси