телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Українська делегація представила свій погляд на прикордонну безпеку у Чорному морі
07/11/18 - 12:35

В Одесі триває Форум Чорноморського прикордонного співробітництва за участі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн.

У ході обговорення всі Сторони позитивно оцінили процес активізації та розширення співробітництва за період з грудня 2017 року по листопад 2018 року.

«За 18 років роботи Форуму створено добре підґрунтя для розвитку регіонального співробітництва задля протидії сучасним загрозам прикордонній безпеці. У дусі довіри та конструктивного діалогу регулярно проводяться засідання робочих груп та міжнародні навчання, зокрема «Black Sea Hawk», а також забезпечується системний обмін інформацією про обстановку на морі», - наголосив Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

Він висловив впевненість, що зустріч, а також головування України у Форумі, сприятимуть нормалізації обстановки в Чорноморському регіоні, покращенню взаємодії та  відновленню територіальної цілісності України та Грузії.

«У цьому контексті об’єднуючим фактором має стати  спільний пошук нових та модернізації вже діючих форматів співпраці у прикордонній сфері», - сказав Петро Цигикал.

На порядку денному учасники обговорили співпрацю в робочих групах, зокрема, з обміну інформацією та аналізу оперативної обстановки, відпрацювання моделей можливих ризиків у Чорному морі та морської безпеки і безпеки навігації.

Крім того, Держприкордонслужба презентувала свій погляд на сучасні загрози та виклики прикордонній безпеці у Чорному Морі.

«Через військову агресію Росії, Україна та інші європейські держави кардинально переглянули підходи щодо захисту і оборони своїх кордонів, у т.ч. на морі. Зокрема, в рамках нарощення морської компоненти ми реформуємо свою Морську охорону», - наголосив Голова Держприкордонслужби.

Начальник Регіонального управління морської охорони прикордонного відомства Олег Костур додав, що Держприкордонслужбою України вживається цілий комплекс заходів, який передбачає, в першу чергу перегляд підходів до охорони морських просторів України.

«Одним з таких заходів є створення окремої структури для захисту національних інтересів у сфері безпеки державного кордону та охорони суверенних прав України у її Виключній економічній (морській) зоні, а також для протидії системним загрозам зокрема з боку РФ. На сьогодні в Одесі вже створено орган управління Морської охорони, триває розгортання підрозділів по всьому узбережжю Чорного й Азовського морів та річки Дунай», - сказав він.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню