У пунктах пропуску почастішали випадки створення конфліктних ситуацій окремими категоріями громадян

НАЗАД
29 вересня 2022 11:37

Державна прикордонна служба України забезпечує пропуск громадян на державному кордоні керуючись виключно нормами законодавства і просить громадян не допускати створення конфліктних ситуацій.

Нагадаємо, що під час дії воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років для підтвердження підстав для виїзду за межі України мають надати відповідні підтверджуючі документи, а деякі взагалі не мають права на виїзд з України.

Проте такі громадяни, не зважаючи на встановлені обмеження, свідомо та навмисно вирушають на державний кордон та створюють конфліктні ситуації у пунктах пропуску, намагаючись використати конфліктну ситуацію для отримання дозволу на виїзд з України.

Щодобово прикордонникам на законних підставах доводиться виносити рішення про відмову в перетинанні кордону. Нерідко особи називають рішення, які їх не влаштовують – незаконними.

Наголошуємо, Державна прикордонна служба України діє в рамках чинного законодавства. Громадянам, які вважають, що їхні права порушені, рекомендуємо розв'язувати відповідні питання не шляхом конфлікту, а у правовий спосіб.

Також наголошуємо, що за невиконання вимоги посадових осіб Державної прикордонної служби України передбачена адміністративна відповідальність.

Вкотре нагадуємо, що виїзд з України громадян України в умовах воєнного стану здійснюється не на підставі приналежності до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а відповідно до вимог Правил перетинання державного кордону громадянами України, якими визначено категорії чоловіків, які можуть перетинати кордон, та переліки підтверджуючих документів, які мають бути надані під час прикордонного контролю.

Цими Правилами, зокрема, обмежене право перетинання кордону на виїзд з України і військовозобов’язаним особам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, визначеним в абзацах другому – восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зокрема, і студентам.

Один з випадків конфліктної ситуації через відмову у пропуску студенту мав місце на Львівщині. В мережі поширили відео начебто затримання прикордонниками такої особи в одному з пунктів пропуску.

Користувачі, які поширили відео, повідомляють, що прикордонники діють незаконно стосовно громадян. Інформуємо, що даний громадянин, уже вдев’яте намагався виїхати за кордон. Отримавши чергову відмову, 21-річний молодик почав обурюватися і відмовлявся покинути територію службового приміщення Держприкордонслужби та пункту пропуску загалом.

При цьому, при кожному факті відмови у перетинанні кордону на виїзд з України цьому молодику документально доводилося рішення про відмову, в якому зазначалися конкретні норми законодавства, згідно з якими діють прикордонники.

За злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі прикордонника під час виконання ним службових обов’язків, пов’язаних зі здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України, відносно порушника було складено адміністративний протокол за ст. 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Рішення про відповідальність будуть приймати судові органи.

Закликаємо громадян завчасно, до перетину кордону, уважно вивчати норми законодавства, що регламентують перетин кордону і не створювати конфліктних ситуацій.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси