Турсезон – 2021. Готуючись за кордон – не забувайте про належні документи для дітей

НАЗАД
19 травня 2021 08:36

Державна прикордонна служба України прогнозує сезонне зростання пасажиропотоку на кордоні, пов’язане з турсезоном.

Країни найпопулярніших серед українців туристичних напрямків поступово послаблюють карантинні обмеження, тож громадяни знаходять можливості для подорожей закордон.

Звертаємо увагу громадян на необхідність належної підготовки усіх документів для перетинання державних кордонів обраних країн, особливо, якщо плануєте подорож із дітьми. Не варто забувати і про правила перетину кордону України.

Наголошуємо, що для виїзду за кордон неповнолітнім громадянам України потрібен паспортний документ встановленого зразка, а у разі прямування з одним із батьків обов’язковою є наявність нотаріально посвідченої згоди іншого.

Не потрібна нотаріально посвідчена згода другого з батьків, якщо він є іноземцем або особою без громадянства, однак це має підтверджуватися записом про батька у свідоцтві про народження дитини. Окрім того без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків кордон можливо перетнути у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця за наявності рішення суду або органу опіки та піклування, у якому визначено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною, а також за наявності довідки про заборгованість другого із батьків зі сплати аліментів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем.

Минулого року через неналежне ставлення батьків до організації подорожей у перетині державного кордону на виїзд з України відмовлено майже 1270 неповнолітнім українцям, 1000 з яких саме через відсутність нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Від початку 2021-го загальна кількість неповнолітніх українців, яких не пропустили за кордон вже перевищила 450 осіб, з яких 380 – через відсутні згоди.

Подбайте про те, щоб довгоочікувані канікули дітей не затьмарили неприємності, пов’язані із неуважністю дорослих.

Детальніше з переліком правил та винятків стосовно виїзду за межі України з неповнолітніми ви можете ознайомитися за посиланням: https://is.gd/Hrjj8S

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси