(ВІДЕО) Системи спостереження на кордоні нарощуються мобільними комплексами

НАЗАД
12 лютого 2024 08:51

 

Технічні засоби спостереження на державному кордоні є важливою ланкою в системі національної безпеки. Тому прикордонники постійно нарощують свої можливості.

Використання передових технологій у поєднанні взаємодії з прикордонними підрозділами робить їх невід'ємним елементом системи безпеки країни, адже без оперативного виявлення загрози вкрай складно вживати дієвих заходів з попередження наявних та потенційних ризиків.

З часу повномасштабного вторгнення країни-агресорки ключовим викликом на загрозливих напрямках, замість спроб незаконного перетину кордону, стали російські підрозділи, диверсійні групи, ворожа техніка, баражуючи боєприпаси та ракети. І додатковою задачею в питанні моніторингу та захисту кордону стали інноваційність та мобільність.

Забезпечення кордону новими системами спостереження Державна прикордонна служба України впроваджує у співпраці з технологічними розробниками. Зокрема, разом з компанією Compass Engineering успішно впроваджена інноваційна мобільна система моніторингу за державним кордоном.

Представники компанії запропонували та впровадили систему інтелектуального нагляду за базі мобільних комплексів. Перші 10 мобільних тепловізійних комплексів стали «базою», на якій розмістили розроблене комплексне рішення, що дозволяє в короткий термін розгорнути точку моніторингу. Автомобілі оснащені мобільними щоглами, біспектральною камерою із модулем точного позиціювання на місцевості та можливістю передачі координат виявлених об’єктів у верхньорівневі системи. Розробка вже демонструє свою ефективність.

«Раніше такі системи як правило розроблялися на стаціонарній основі для виявлення порушників, які намагалися незаконно перетнути державний кордон. У воєнний час для потреб Держприкордонслужби нам необхідні і системи, які можна оперативно розгорнути на будь-якій місцевості, мають можливість повної автономності, а також  дистанційного керування для безпеки наших воїнів та ефективного виконання завдань по захисту державного кордону», - зазначає начальник управління зв’язку та інформаційних систем Адміністрації Держприкордонслужби Микола Лущик. 

«Попередні рішення могли бути коштовними й габаритними, тому наші розробники керувалися принципами максимальної мобільності та безпеки для бійців, щоб прикордонники могли виконувати свої задачі за алгоритмом «приїхав, розгорнувся, виконав, згорнувся, передислокувався», - додає директор Compass Engineering Віталій Роздобутько. 

Система повністю автономна, мобільна, здатна до інтеграції з іншими системами, може виявляти людей і техніку. Завдяки сучасній оптиці забезпечується чітка картинка високої роздільної здатності, а тепловізійна камера дозволяє все бачити у будь-яких погодних умовах на різноманітному рельєфі місцевості. Крім того, рішення може бути дооснащене технологіями штучного інтелекту та нейронних мереж.

 «Наша мотивація – це робити та пропонувати такі рішення, які допоможуть якомога ефективніше захищати країну, нищити ворога і наближати перемогу. Це наші спільні бажання, втілити які без сильного кордону неможливо, тому ми й надалі будемо допомагати прикордонникам та ЗСУ в їх роботі та технологічному оснащенні», - наголошує Віталій Роздобутько.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси