«Сі Бриз – 2020». В Одесі відбулася головна плануюча конференція з міжнародних навчань

НАЗАД
08 лютого 2020 10:38

Цього року з-поміж 20 країн-учасниць до «Сі Бриз» в Одесі долучаться Японія, Південна Корея та Норвегія.

Протягом тижня в «столиці» традиційних навчань «Сі Бриз» - Одесі, багатонаціональний штаб узгоджував концепцію та основний сценарій майбутніх маневрів.

Детальний план, зміст стратегічних і навчальних завдань, склад країн-учасниць, визначення локацій, районів стрільб, а також інші складові комплексних багатокомпонентних заходів, - все це було заявлено, прораховано, покладено на легенду навчань із урахуванням специфіки кожного відомства та структури, що беруть участь.

Організаторами навчань традиційно є Україна і США. До участі цьогоріч долучились близько 20 країн. Як зазначив керівник навчань від України капітан 1 рангу Олексій Доскато, – важливим показником цього року стало залучення нових учасників, а саме представників Японії та Південної Кореї. Також, вперше в історії «Сі Бриз» у сухопутному компоненті планується участь підрозділу Збройних Сил Норвегії.

У багатонаціональному штабі працювали фахівці Болгарії, Великої Британії, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії, Туреччини та Швеції.

Від Державної прикордонної служби України у «Сі Бриз – 2020» запланована участь 7 одиниць корабельно-катерного складу та 3 відділів спеціальних дій Морської охорони, прикордонної комендатури швидкого реагування Ізмаїльського прикордонного загону та спеціального загону «ДОЗОР», літака і гелікоптера прикордонної авіації. Отже, понад 200 прикордонників будуть задіяні у морському, сухопутному, протидиверсійному, водолазному й повітряному компонентах навчань.

«Щороку ми з колегами з ВМС ЗСУ, Сил Спеціального Призначення, Національної Гвардії, Повітряних Сил ЗСУ та іноземними партнерами розглядаємо унікальну можливість участі у «Сі Бриз», як реалізацію навчання персоналу із найбільшою ефективністю в максимально реалістичних умовах. Кожний рік ми нарощуємо складність і різноманітність вправ, які виконуватимуться, із обов’язковим повторним відпрацюванням всього, що досягли впродовж минулих років.

Такий досвід злагодженості та збагачення знань, умінь, навиків, професійних секретів і є головним надбанням навчань для персоналу», - зазначив під час конференції з навчань «Сі Бриз-2020» представник Держприкордонслужби капітан 2 рангу Юрій Нечипорук.

Отже, за легендою навчань, упродовж липневих двох тижнів прикордонники будуть задіяні і в маневруванні, і в різнорідних стрільбах, в  десантуванні за допомогою спеціальних пристроїв, та без парашутів, у примусовій зупинці судна-порушника одночасно з води та з повітря, у надводних і підводних пошуках та у захваті плацдармів в складі інтернаціонального підрозділу. Однією з нових вправ, що планується відпрацювати, буде евакуація підрозділу з води за допомогою спеціального пристрою після виконання завдань.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси