Прикордонники забезпечать можливість в’їзду в Україну усім громадянам України, навіть тим, у яких втрачені чи протерміновані документи

НАЗАД
15 жовтня 2022 19:47

Чимало громадян України, які перебувають в інших країнах, не мають всіх документів для перетинання кордону, але це не може обмежувати їх у праві повернутися на Батьківщину.

Влада України розуміє, що через російську агресію певна частина українців в пошуках прихистку опинилися у інших країнах без необхідних документів, які дають право на перетинання кордону. Це стосується людей, які виїжджали за кордон із зон проведення активних бойових дій і не мали змоги оформити необхідні папери, а також українців, які через треті країни евакуювалися з тимчасово окупованих росією територій України.
Наголошуємо, що статтею 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну. Відповідно до нормативних документів,  якщо громадяни України закордоном втратили паспорт чи їхні документи виявилися недійсними або протермінованими, для таких громадян документом,  що дає право на  в'їзд в Україну, є посвідчення особи на повернення в Україну. Це посвідчення видається дипломатичним представництвом або консульською установою  України за кордоном. 
Водночас зазначимо, у випадку, коли громадяни України прибувають в український пункт пропуску без паспортних документів та за наявності свідоцтва про народження, в’їзд на територію України таких громадян буде здійснюватися за окремими рішеннями, що прийматимуться за результатами поглибленого контролю, необхідного для ідентифікації осіб.
Проблематика українців, які через російську агресію опинилися закордоном постійно перебуває на контролі української влади. Зокрема нещодавно створена міжвідомча робоча групи з питань захисту прав громадян, які потребують допомоги у поверненні в Україну.  Серед іншого цією міжвідомчою групою ухвалено рішення опрацювати можливість розширення повноважень консульств України в Казахстані, Туреччині, Грузії, Естонії та Латвії з метою спрощення та пришвидшення порядку видачі тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси