Петро Цигикал озвучив напрямки недопущення різкого збільшення кількості незаконних мігрантів в Україну

НАЗАД
10 липня 2018 11:10

«Вже незабаром Україна може зіткнутися з проблемою різкого збільшення кількості незаконних мігрантів, які будуть намагатися потрапити до нашої держави у будь-який законний, чи ні спосіб», - про це повідомив Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал

Він відмітив, що така ситуація прогнозується виходячи з того, що зараз країни ЄС суттєво посилюють питання протидії незаконній міграції і ці потоки можуть переорієнтуватися на інші напрямки, в тому числі і до України.

«Сьогодні ми вже спостерігаємо збільшення кількості незаконних мігрантів на каналах легального в’їзду. Це, коли потенційні незаконні мігранти, опираючись на підтримку діаспор, офіційно видані документи та інші умовно законні шляхи намагаються потрапити до України, аби потім тут залишитися на нелегальному становищі, чи далі незаконно переходити кордон до ЄС», - зазначив Петро Цигикал.

Зокрема, за 6 місяців цього року в Україну на державному кордоні не пропущено більше 2 тисяч потенційних незаконних мігрантів, тоді як в 2017 році кількість іноземців цієї категорії становила 1600 осіб. Крім того, співробітники Держприкордонслужби у 2018 році за незаконний перетин кордону затримали майже 420 «мандрівників» (6 місяців 2017 року - 320), ще понад 1 тисячу виявили за порушення правил перебування в Україні (6 місяців 2017 року - 810).

Аби не допустити загострення цієї ситуації Голова Державної прикордонної служби України озвучив декілька пріоритетних напрямків.

«По-перше, потрібно посилювати міграційне законодавство та криміналізувати відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. По-друге, правоохоронним органами потрібно детально відпрацювати аспекти взаємодії щодо упередження потрапляння незаконних мігрантів до країни та посилювати інженерне облаштування кордону. Це – комплексне питання, яке стосується усіх учасників сектору Національної безпеки та оборони», - відмітив Петро Цигикал.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси