Телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Очільники прикордонних служб України та Литви обговорили питання співпраці
03/08/18 - 12:51

Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал з робочою поїздкою відвідав Литовську Республіку.

Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал з робочою поїздкою відвідав Литовську Республіку. Він зустрівся з Командувачем Служби охорони державного кордону при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки генералом Ренатасом Пожелою та детально ознайомився з системою охорони державного кордону. 

На сухопутній ділянці українській делегації, у складі якої також прибув Радник Президента України Віктор Назаренко, продемонстрували технічні засоби спостереження, що використовують литовські прикордонники, а на морській – з діяльністю центру спостереження за надводною обстановкою. Крім того, безпосередньо на місцевості делегація ознайомилася з організацією служби прикордонного наряду на кордоні Литви з Росією, в тому числі під час патрулювання річкової ділянки.

У ході зустрічі керівники прикордонних служб обговорили ситуацію на національних кордонах, проаналізували статистичну інформацію про порушення на кордоні та обмінялися інформацією про дії, які були прийняті для покращення безпеки кордонів.

Зокрема Петро Цигикал звернув увагу на те, що Держприкордонслужба удосконалює систему контролю надводної обстановки та інтенсивно використовує Морську охорону, яка налічує близько 70 кораблів і катерів різних проектів. Він додав, що Державною програмою розвитку передбачено реформування Морської охорони у відповідності до стандартів НАТО та Європейського Союзу.  

«З метою поновлення корабельно-катерного складу планується модернізація наявних, а також будівництво та закупівля нових проектів кораблів й катерів. Крім того, з травня поточного року ми почали комплексну реформу Морської охорони та створили Регіональне управління морської охорони», - наголосив очільник українського прикордонного відомства.

 У ході зустрічі Сторони також обговорили існуючі стратегії, націлені на боротьбу з контрабандною діяльністю, нелегальною міграцією та іншими видами транскордонних злочинів, особливо організованою злочинністю.

Очільники відомств акцентували увагу на тому, що двостороннє співробітництво, встановлене між країнами у сфері кримінального розслідування, аналізу ризиків та оцінки загроз, процедури прикордонного контролю, форми та методів боротьби з організованою злочинністю, є ефективним інструментом для покращення безпеки Литви, України та Європи в цілому.

Окремо Петро Цигикал зауважив, що завдяки існуючій співпраці з литовськими колегами відбулось покращення оперативного потенціалу Державної прикордонної служби України та впроваджено інтегровану систему управління безпекою кордонів на ряду зі стандартами, моделями та кращими практиками країн-членів ЄС. Також наголошувалося про ефективність проекту TWINNING  «Підтримка Державної прикордонної служби України у подальшому запровадженні принципів інтегрованого управління кордонами, зокрема у сфері перевірки документів та виявлення викрадених автомобілів», впроваджений Федеральною Республікою Німеччини, в консорціумі з Литовською Республікою та Республікою Польща.

Голова Держприкордонслужби України висловив впевненість, що такий рівень співпраці правоохоронних органів України та Литви з питань забезпечення прикордонної безпеки і надалі буде розвиватися в дусі партнерства і взаєморозуміння.

У ході зустрічі Петро Цигикал та Ренатас Пожела підписали Протокол зустрічі Керівників Служби охорони державного кордону при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки та Державної прикордонної служби України.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню