Навчалися, вдосконалювали, звітували – до служби готові!

НАЗАД
25 жовтня 2020 15:09

В Навчальному центрі Морської охорони, що в Ізмаїлі, відбулись урочистості з нагоди випуску груп строковиків

В Навчальному центрі Морської охорони, що в Ізмаїлі, відбулись урочистості з нагоди випуску груп строковиків, котрі здобували морську спеціалізацію та контрактників, які підвищували свій фах мотористів-рульових річкових катерів сухопутних прикордонних підрозділів.

Обидві групи складалися з понад двадцяти військовослужбовців. В карантинних умовах це оптимальна кількість людей для розміщення в навчальних класах, житлових кубриках, для проведення тренувань із збереженням життя та здоров’я курсантів і персоналу центру.

Строковики призову весна-2020 навчалися протягом 3 місяців за програмами підготовки молодших фахівців радіолокаційних, гідроакустичних станцій та комплексів, а також артилерійського, протичовневого та торпедного озброєння. При цьому перелік навчальних дисциплін, що опановували хлопці, включав крім спеціальної підготовки, основи морської практики, прикордонної служби Морської охорони, екологічної безпеки державного кордону. Також молодші фахівці отримали базові знання з тактичної медицини, правового практикуму, англійської мови у спеціалізованій термінології. Практично відпрацювали навички з особистої безпеки та застосування сили, фізичної та вогневої підготовки. На базі тренажерного центру курсанти-строковики в максимально реалістичних умовах боролись за живучість надводного корабля з використанням індивідуальних та колективних засобів захисту, стрибали у воду в гідротермокостюмах та піднімали до рятувального плота потерпілих, локалізовували і тушили пожежу на кораблі, рятували один одного із задимлених приміщень з використанням дихальних апаратів та пожежного спорядження, яке надано Морській охороні Державної прикордонної служби нашими американськими партнерами в рамках міжнародної технічної допомоги для реформування та переоснащення за стандартами ЄС та НАТО.

Звітували про засвоєнні знання і навички комплексним іспитом, де мали продемонструвати і силу м’язів, і силу розуму, і добру пам’ять, і логічне мислення. Іспити складено, сертифікати отримано, з понеділка у хлопців нове життя – відтепер уже у складі екіпажу корабельно-катерного складу Одеського загону Морської охорони.

Тим часом їх колеги із сухопутних підрозділів за місяць курсів підвищення кваліфікації вдосконалили навички та знання щодо механічної установки катера та її експлуатації, кораблеводіння та керування катером, радіоелектронних засобів, їх устрою та експлуатації, особливостей малої навігації та боротьби за живучість малого катера із використанням індивідуальних засобів рятування. Максимальний акцент такого курсу підготовки, зазвичай, на практичних заняттях. Ось і цій групі фахівців довелося власноруч під керівництвом досвідчених викладачів здійснювати спуск катера типу «UMS-600» на воду та перехід на ньому Дунаєм до завданих координат.

На переході слухачі курсу демонстрували свої вміння та навчалися дієвим лайфхакам при експлуатації малого катера та механічної установки на малих ходах, маневруванню малого катера, експлуатації механічної установки в різних режимах та навантаженнях. Практикум також включав відпрацювання позаштатних ситуацій, як робота малого катера на мілководді та при можливих підводних перешкодах, порядок застосування аварійно-рятувального майна, швартування у необлаштованих для цього місцях. Адже у практиці патрулювання завданих районів, переслідування порушників чи виявлення ознак правопорушення в важкодоступних місцевостях всі ці навички стануть у нагоді, а відпрацювати їх без негативних наслідків для техніки, людей та служби краще під пильним оком досвідчених викладачів-інструкторів, які мають багатий досвід та щедро ним діляться.

Тож мотористи-рульові річкових катерів сухопутних прикордонних підрозділів повернуться до своїх «технічних» напарників по службі на воді із покращеними знаннями і новими вміннями, що дозволить їм якісніше виконувати завдання з охорони державного кордону.

«Для викладацько-інструкторського складу навчального центру найвища оцінка нашої роботи, якщо в процесі навчання у нас, людина приймає для себе рішення, що морська прикордонна служба – це справа його життя, це професія, яка обрана свідомо, – зазначив у напутньому слові для випускників заступник начальника навчального центру Володимир КОГУТ, – знаю, що серед вас такі вже є і пишаюся вашим рішенням. Кожному нашому випускнику традиційно бажаю удачі, попутного вітру і мирної служби!»

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси