(ВІДЕО) На Волині пройшли масштабні навчання в рамках спільної спеціальної операції «Полісся»

НАЗАД
30 листопада 2021 14:43

Сьогодні у Волинській області, за участі міністра МВС Дениса Монастирського, на ділянці відділу прикордонної служби «Дольськ» пройшли об'єднані тактико-спеціальні навчання в рамках спільної спеціальної операції «Полісся».

Як зазначив Денис Монастирський навчання проводяться у всіх п’яти областях, які межують з Республікою Білорусь.

«У ході навчань, ми побачили, що всі підрозділи МВС – це справжній кулак, який може забезпечити внутрішню безпеку України. Декілька тижнів тому тут була зовсім інша картина. А вже сьогодні ми переконалися, що через 30-60 хвилин після того, як розвідка надасть інформацію про надходження мігрантів, наші підрозділи будуть на кордоні. Послідовність подій буде така – отримання інформації від розвідувальних органів, спрямування сил та засобів на точки, де йде ймовірність перетину кордону мігрантами, першими на місці будуть прикордонники. Далі приєднуються сили Нацполіції та Нацгвардії, які абсолютно готові до того, щоб дати відсіч у разі незаконного перетину державного рубежу», - сказав очільник правоохоронного відомства.

У рамках масштабних навчань були змодельовані можливі сценарії та сплановано чіткі дії усіх державних механізмів. Залучені сили та засоби відпрацьовували протидію спробам великої кількості мігрантів, які намагалися прорватися через кордон в напрямку пункту пропуску та поза ним шляхом пошкодження прикордонних інженерних перешкод. Окрім цього, силовики тренувалися затримувати невеликі та блокувати значні групи мігрантів, які прорвались та заглибились на територію України, і ліквідовували наслідки пожежі.

«Завдяки тому, що ми проводимо спільну спеціальну прикордонну операцію «Полісся», про яку вже знають всі наші сусіди – недружні, ми зараз не спостерігаємо активності груп незаконних мігрантів», - зазначив Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко. Він додав, що розвідка ДПСУ не спостерігає активностей груп незаконних мігрантів. «Ми бачимо залякування з боку спецслужб недружньої держави, ми бачимо можливе перенаправлення мігрантів. Мета навчань – злагодження дій всіх служб МВС на випадок ескалації ситуації», - наголосив він.

Окрім цього, Денис Монастирський зазначив, що, на жаль, наразі немає оснащеного кордону з Республікою Білорусь. Це серйозний виклик на наступний рік. Мова йде саме про будівництво державних рубежів – наявність не лише єгози, але й інтелектуального кордону, який сигналізує про наявність небезпеки чи перетину.

Нагадаємо, прикордонна операція «Полісся» розпочалася 23 листопада. Вона проводиться зважаючи на ймовірне ускладнення обстановки на кордоні з Республікою Білорусь через загрозу поширення штучно створеної міграційної кризи. Заходи координуються Державною прикордонною службою України та проводяться спільно з силами Національної гвардії, Нацполіції, СБУ, ЗСУ, ДСНС та іншими задіяними резервами. Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу Міжвідомчих координаційних штабів на всіх рівнях.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси