Мільйонний безвіз

НАЗАД
31 липня 2018 09:41

Від початку дії безвізового режиму з Євросоюзом уже 1 000 000 українців відчули на практиці всі переваги спрощеної системи.

«Безвізовим режимом з країнами Європейського Союзу, починаючи з червня 2017, вже скористалися більше мільйона українців!», - відмітив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Це вражаюча цифра, яка відображає реалії сьогодення. Адже маючи біометричний паспортний документ для громадян України відкрито кордони 30 країн Євросоюзу і планувати поїздки можна більш спонтанно, без ризику купувати квитки заздалегідь.

Значне збільшення пасажиропотоку до країн Європейського Союзу пов’язано, як і прогнозувалось, з початком туристичного сезону, відпусток, коли з’являється можливість відвідування різноманітних фестивалів, концертів, друзів та рідних тощо. Крім того, з липня по вересень щорічно, європейські країни відзначають гарячий попит на відвідування абітурієнтами та студентами своїх навчальних закладів.

Нагадаємо, що 500 тисяч поїздок громадянами України до Євросоюзу було зафіксовано в середині травня. Відтоді потік громадян, які користуються правами безвізу постійно зростає.

Загалом активний рух в рамках безвізу відмічається в пунктах пропуску для повітряного сполучення. На сьогодні авіаподорожі до ЄС обирають близько 35% українців. Також популярнішим напрямком для перетину кордону безвізовиками залишається Польща. Саме через неї до країн Євросоюзу потрапляє переважна кількість наших співвітчизників.

Варто зазначити, що Державна прикордонна служба України виконала всі визначені завдання, передбачені Планом лібералізації. Зокрема було обладнано всі авіаційні, міжнародні й міждержавні пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС автоматизованими робочими місцями з функцією біометричного контролю, що дає змогу зчитувати та автоматично перевіряти всі типи біометричних документів. Крім того, робота щодо нарощення технічних можливостей відомчих інформаційних систем не припиняється.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси