Бронювали від призову: прикордонники ліквідували нову схему ухилення від мобілізації

НАЗАД
05 грудня 2023 11:00

На Одещині прикордонники блокували міжрегіональну схему виїзду чоловіків призовного віку до Молдови під виглядом менеджерів зовнішньоекономічної діяльності.

Правоохоронці викрили організатора та пособника незаконного переправлення військовозобов’язаних. Головним фігурантом схеми виявився 48-річний одесит, який підшукував охочих уникнути призову та нелегально виїхати за кордон на підставі фіктивних документів про службове відрядження.

До організації нелегального виїзду чоловіків за кордон він долучив керівника агрофірми, який отримав оборонне замовлення та мав право на власний розсуд бронювати військовозобов’язаних працівників з-поміж штатних працівників компанії. Таким чином ділки фіктивно працевлаштовували на підприємство чоловіків призовного віку і «бронювали» їх на час мобілізації. Окрім цього, вони отримували повний пакет документів для виїзду у службове відрядження до Молдови як менеджерів зовнішньоекономічної діяльності з фіктивною метою налагодження бізнес-контактів та розширення клієнтської бази.

Вартість «послуг» становила 4500 доларів США.

Наразі організатора каналу затримано в порядку ст. 208 КПК, оголошено про підозру за ч.3 ст. 322 ККУ «Незаконне переправлення через державний кордон України».

Викриття протиправної діяльності здійснювали прикордонники Одеського загону спільно зі співробітниками ВКР СБУ, УСР та слідчі ГУ Нацполіції в Одеській області за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси