(ВІДЕО)Три сучасних французьких борти AIRBUS Н125 для українських прикордонників уже в Києві

НАЗАД
23 грудня 2021 14:20

Сьогодні в аеропорт «Київ»(Жуляни), що у столиці, прибули три нові вертольоти AIRBUS H125 для Державної прикордонної служби України.

Разом з ними за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України вже має 7 таких вертольотів французької компанії Airbus Helicopter.

Перші два гвинтокрили прибули в Україну у січні 2020 року, ще 2 в листопаді цього року.   

Загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 вертольоти Н125.

Ці гвинтокрили мають сучасне потужне обладнання для виявлення та припинення правопорушень на державному кордоні. Серед іншого, вони оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє вести моніторинг, в тому числі у інфрачервоному режимі. При цьому тепловізійна камера здатна виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів.

Обладнання дає можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його. Також гвинтокрили облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.

Нагадаємо, що перші вертольоти за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України прийняло на озброєння ще у січні 2020 року. На початку експлуатації прикордонники використовували ці машини для підготовки льотного та інженерно-технічного складу. Спершу цю підготовку проводили представники заводу-виробника. Зараз Держприкордонслужба України має власних сертифікованих фахівців, в тому числі інструкторів.

Цього року екіпажі вертольотів Н125 серед іншого пройшли курс гірської підготовки. Нові гвинтокрили активно застосовувалися під час проведення прикордонних операцій «Карпати-2021» та «Кордон-2021».

На сьогодні прикордонники налітали на цих гвинтокрилах близько 900 годин. Застосування в охороні державного кордону України показало економічність та ефективність цих машин.

Також триває розбудова необхідної інфраструктури для ефективного використання вертольотів в охороні кордону.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси