(ВІДЕО) Прикордонники тестують технології з машинним зором

НАЗАД
09 квiтня 2024 14:56

Держприкордонслужба тестує застосування передових технологій, які зможуть автоматизувати окремі процеси в роботі прикордонників.

Українська компанія, яка спеціалізується на розробці та впровадженні передових технологій машинного зору, розробила програмне рішення для виявлення загроз на кордоні України. Наразі програма, яка здатна виявляти об’єкти за заданими параметрами, тестується на деяких ділянках кордону та об’єктах Держприкордонслужби. Вона об’єднана з камерами спостереження, в тому числі й тепловізійними.

Визначені посадові особи Держприкордонслужби мають можливість спостерігати за відповідними секторами за допомогою аналітики Zir pro. Під час тестового використання прикордонники разом з розробниками навчають програмний алгоритм виявляти порушників кордону чи режиму, уникати хибних спрацювань.

Для прикладу, під час одного з недавніх затримань на Закарпатті, тепловізійна камера зафіксувала чимало диких тварин, які після попереджувального пострілу бігали між порушниками та прикордонниками. Також тестується алгоритм, здатний відрізнити озброєну особу, прочитати номерний знак, визначити тип і модель транспортного засобу, плавзасобу чи бойової техніки…

Очікується, що застосування машинного зору дозволить покращити контроль за державним кордоном, за допомогою комп’ютерних алгоритмів знизити ризик людського фактору.

Серед іншого, машинний зір може допомагати відстежувати завантаженість пунктів пропуску, аналізувати трафік через кордон, виявляти осіб та транспортні засоби, які перебувають у розшуку, стежити за режимними територіями. Також прикордонники вивчатимуть можливість запровадження технологій з машинним зором у бойовій роботі.

«Наша мета — створити продукт, який не лише виявляє потенційні загрози, але й передбачає їх розвиток, надаючи нашим прикордонникам необхідний інструментарій для ефективного реагування. Разом з цим, розуміючи різноманітність засобів ведення війни, ми постійно модернізуємо систему та впроваджуємо нові інтелектуальні алгоритми, які б дозволили зменшити людський фактор та спростити роботу прикордонників», – додає директор Compass Engineering Віталій Роздобутько.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси