(ВІДЕО) Прикордонні фахівці водолазної справи вдосконалюють свою майстерність

НАЗАД
13 червня 2021 15:34

Традиційно на початку літа на острові Тендрівська коса бійці відділів спеціальних дій трьох загонів Морської охорони та мобільного загону ДОЗОР Держприкордонслужби вдосконалювали навички водолазної підготовки в рамках навчально-тренувального збору.

Якщо раніше такі збори були багатовідомчі, то цього року охоронці кордону відпрацьовували вправи в межах суто відомчої спеціалізації.

Під час таких тренінгів прикордонні дайвери відточують тактику і техніку дій, обмінюються досвідом, узгоджують взаємодію, адже для виконання спеціальних завдань на водних об'єктах та під водою злагодженість між підрозділами є вкрай важливою.

Розклад занять водолазів був дуже насичений та щільний: окрім теоретичної та фізичної підготовки, щоденні  практичні тренування безпосередньо у морі.

Серед елементів, які відпрацьовувалися – плавання на 500 і 1000 метрів у водолазному спорядженні,  надання першої допомоги аварійному водолазові, водолазні спуски та роботи на сигнальному й контрольному кінцях, підводне орієнтування та зв’язок,  обстеження ділянки ґрунту та виявлення предметів різними способами пошуку, обстеження підводної частини корпусу затонулого судна в особливих умовах тощо.

Обов'язково перед кожним зануренням окреслювалися та обговорювалися ймовірні ризики при виконанні кожного елемента. Адже під водою нестандартна ситуація може виникнути будь-якої миті, а на її локалізацію є хвилини, а часом – лише секунди. Тому дії кожного водолаза повинні бути чіткими, вивіреними, бездоганними і швидкими. Досконале знання мови жестів, володіння водолазним спорядженням, абсолютна злагодженість, навички на рівні автоматизму – запорука не лише успішного виконання завдань, а й гарантія врятованих життів.

Безпекова складова під час занурень забезпечується, в тому числі, й якісним сучасним водолазним спорядженням, яким спецпідрозділи Морської охорони забезпечені в рамках міжнародної технічної допомоги за Програмою EXBS Державного Департаменту США.

Протягом усього часу зборів природа влаштовувала додаткові іспити тим, хто готовий до викликів. Зовсім не літня погода, штормове море, грози й зливи. Але й ці обставини бійці використовували для навчання, прикладом, мали змогу не лише вночі, а й удень здійснювати підводний пошук предметів за різної видимості.

Попереду у кожного водолазного підрозділу низка службових завдань із використанням отриманих та закріплених навичок, а також наступні тренування за стандартами NATO в рамках водолазного компоненту українсько-американських навчань «Sea Breeze-2021».

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси