(ВІДЕО) Посадові особи можуть виїжджати за кордон виключно з метою службового відрядження для вирішення питань, які необхідні саме Україні

НАЗАД
29 сiчня 2023 12:28

В ефірі національного телемарафону прессекретар прикордонного відомства Андрій Демченко надав коментар стосовно внесених Урядом змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Сьогодні в ефірі національного телемарафону прессекретар прикордонного відомства Андрій Демченко надав коментар стосовно внесених Урядом змін, на виконання рішення РНБО, введеним в дію Указом Президента України, до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою №57.

Зміни передбачають, що виїзд за кордон народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, державних службовців, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, може здійснюватися виключно у службове відрядження.

«Прикордонники як і раніше, так і зараз, керуються нормами законодавства, які регламентують перетин державного кордону України, в тому числі це і норми, які прописані в постанові Уряду № 57 про Правила перетину державного кордону громадянами України. І як відомо, після рішення Ради національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України вніс зміни до цієї Постанови, які передбачають, що урядовці, народні депутати та  низка інших посадовців, а також прокурори, судді, представники місцевого самоврядування можуть перетинати державний кордон України виключно з метою службового відрядження», - зазначив Андрій Демченко.

Крім того, прессекретар Держприкордонслужби зауважив, що Уряд визначив керівникам відповідних організацій в триденний термін надати до Адміністрації Держприкордонслужби список тих осіб, яких стосуються зміни до Постанови.

«Зазначимо, що ці особи перетинатимуть кордон тільки з метою службового відрядження, проте є відносно них і певний перелік винятків, а саме – у разі коли жінка або чоловік, який є одиноким батьком, можуть у виняткових випадках прослідувати до своїх дітей віком до 18 років (включно), які знаходяться за кордоном, або для супроводження таких дітей для виїзду за межі України, при цьому під час перетину кордону такі особи повинні мати з собою підтвердження того, з якою метою вони слідують», - додав Андрій Демченко.

Також Урядом передбачено ще низку винятків із загального правила, а саме – коли такий виїзд здійснюється для лікування за кордоном, за наявності документів, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров’я, а також на підставі окремого рішення Голови Державної прикордонної служби України, у разі якщо за кордоном помер один із членів сім’ї особи першого або другого ступеня споріднення.

«Привілеїв не має. Зміни стосуються і жінок і чоловіків. Всі норми чітко прописані в змінах до Постанови №57 і прикордонники ними керуватимуться», - наголосив прессекретар Держприкордонслужби.  

Андрій Демченко також зазначив, що це питання не тільки контролю Держприкордонслужби і безпосередньо інспекторів на кордоні, це і особиста відповідальність посадових осіб, які підпадають під норми Постанови №57 та їх керівників.

«Якщо раніше посадовцям дозволялося виїжджати і у відпустку, це не заборонялося нормами правил перетину державного кордону України, то тепер, і таку оцінку дав Президент України, якщо ти державний службовець, то маєш працювати на Державу, а не відпочивати. Тому зміни внесені для того, щоб посадовці мали можливість виїжджати за кордон виключно з метою службового відрядження для вирішення питань, які необхідні саме для Україні», - сказав прессекретар Андрій Демченко.

З повним переліком змін можна ознайомитися за посиланням.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси