(ВІДЕО) Керівники Держприкордонслужби та Міжнародного центру розвитку міграційної політики підписали протокол співпраці

НАЗАД
24 сiчня 2019 16:12

Протокол про співробітництво між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Міжнародним центром розвитку міграційної політики (ICMPD) підписали сьогодні, 24 січня, Петро Цигикал та Міхаель Шпінделєггер.

Зустріч проходила в Києві в Адміністрації прикордонного відомства.

Документ націлений на зміцнення відносин та сприяння у співпраці на міжнародному та оперативному рівнях в усіх сферах, які належать до компетенції та повноважень Сторін. Зокрема, він сприятиме обміну інформації та реалізації міграційних діалогів і відповідних спільно запроваджених ініціатив.

«Пріоритетними напрямами нашої співпраці є розвиток системи інтегрованого управління кордонами, приведення міграційного і прикордонного законодавства України до стандартів ЄС, забезпечення належних умов перебування мігрантів в місцях несвободи, ідентифікації та документування, удосконалення навчальної бази для підготовки персоналу, задіяного до роботи з мігрантами», - наголосив у ході зустрічі Петро Цигикал.

Він також додав, що розвиток міжнародного співробітництва у сфері прикордонної безпеки для Держприкордонслужби є пріоритетним.

«За останні роки нам вдалось активізувати співпрацю із європейськими партнерами та підвищено рівень довіри між правоохоронними структурами Євросоюзу. Здійснюється спільний контроль та патрулювання, розширюємо мережу контактних пунктів, які дозволяють координувати міжнародні операції та оперативно реагувати на обстановку. Впроваджено систему аналізу ризиків, прийняту в ЄС, та за підтримки ФРОНТЕКС здійснюється підготовка  експертів для супроводу затриманих мігрантів до країни походження», - сказав очільник прикордонного відомства.

Генеральний директор Міжнародного центру розвитку міграційної політики (ICMPD) Міхаель Шпінделєггер відмітив, що його організація веде дуже багато проектів з інтегрованого управління кордонами  у багатьох державах світу і готова всебічно вивчити потреби Держприкордонслужби, пропозиції  з імплементації потенційних проектів міжнародного співробітництва та надати кваліфіковану підтримку, консультативну допомогу, технічне обладнання.

«Нарешті настав той день, коли ми можемо офіційно задокументувати нашу співпрацю. Сьогодні – точка відліку для наших подальших досягнень та звершень», - зазначив він.

Також Міхаель Шпінделєггер подякував за інформативну насиченість зустрічі, яка демонструє широкий спектр завдань, що виконує Державна прикордонна служба України, та висловив впевненість у подальшій плідній співпраці в рамках імплементації міжнародних проектів в Україні.

Додамо, в органах Держприкордонслужби функціонує система тримання осіб, яка налічує майже 60 місць тимчасового тримання. В 2018 році в них утримувалось близько 1500 іноземців і осіб без громадянства. При цьому не допущено накопичення затриманих іноземців-правопорушників, чому сприяли проведені заходи з ідентифікації, документування та видворення іноземців до країн походження, а також їх передавання до пунктів тимчасового перебування іноземців ДМС, всього до них переміщено понад 400 осіб.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси