(ВІДЕО) Аеромобільний прикордонний загін – один з перших кроків створення прикордонного спецназу

НАЗАД
17 жовтня 2020 15:57

Чи знали ви, що всередині «дев’яностих» у Прикордонних військах з’явилися десантники?


Рівно 20 років тому – 17 жовтня 2000 року був підписаний президентський Указ «Про військову частину № 1478 Прикордонних військ України». Згідно з цим документом 23-й аеромобільний прикордонний загін спеціального призначення Прикордонних військ України передали до складу Служби безпеки України. Але до цього прикордонний спецназ встиг попрацювати на усіх ділянках державного кордону України. Особливо ефективно десантники в зелених беретах діяли на ділянках рубежу з Росією, Білоруссю, Молдовою. Після розпаду СРСР там не було достатньої кількості підрозділів та необхідної інфраструктури. 
Десантники в Прикордонних військах з’явилися у 1995 році. Тоді Міністерство оборони передало Держкомкордону України одну з найкращих аеромобільних бригад, що дислокувалася у місті Кременчук (на Полтавщині). Бригаду реформували у 23-й окремий аеромобільний прикордонний загін спеціального призначення. Вона використовувалася як резерв Командувача Прикордонних військ України. 
Застосування аеромобільних підрозділів в охороні кордону стало одним з кроків до створення прикордонного спецназу. Також у 90-х у складі окремих прикордонних загонів були сформовані резервні застави, згодом – прикордонні застави для виконання спеціальних завдань (ДВСЗ). Під час реалізації Концепції розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2015 року було введено поняття «мобільні сили». До їх складу ввійшли мобільні прикордонні застави прикордонних загонів, окремі мобільні прикордонні застави регіональних управлінь та мобільний прикордонний загін. 
Сьогодні бійці мобільних підрозділів Держприкордонслужби України працюють на рівні з колегами з найефективніших силових структур світу. Свою майстерність вони демонструють, як на кордоні, так і на змаганнях спецназу, на яких, в тому числі, успішно конкурують з натівським спецами. 
Загін «ДОЗОР», інші спецпідрозділи Держприкордонслужби успішно діють на суходолі, на воді та, навіть, під водою. Тепер прикордонний спецназ значною мірою відрізняється від побратимів, які два десятки років тому служили у аеромобільному прикордонному загоні. Спецпризначенці Держприкордонслужби більш націлені на виконання правоохоронних функцій. Сьогодні вони не настільки «аеро», зате напрочуд мобільні. Якщо нинішнім спецпризначенцям-прикордонникам і доведеться діяти з повітря, вони, скоріш за все, використають не парашути, а безпарашутне десантування.
Про те як застосовували та готували бійців 23-го аеромобільного прикордонного загону спеціального призначення можете переглянути у відеонарізці з телепрограми «Кордон». Програма 1997 року, тому формат і якість відповідні. 

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси