(ВІДЕО) Порятунок парашутиста, або реальна обстановка у «вільній грі»

НАЗАД
10 липня 2021 13:53

Командувач ВМС ЗСУ контр-адмірал Олексій Неїжпапа подякував Морській охороні Держприкордонслужби за ефективну співпрацю та злагоджену взаємодію під час міжнародних навчань

За якісно й оперативно проведену пошуково-рятувальну операцію екіпаж катера Морської охорони нагороджено спеціальними відзнаками.

Фаза так званої «вільної гри» у навчаннях «Сі Бриз-2021» відпрацьовувалась із максимальною реалістичністю.

В рамках повітряного компоненту міжнародних навчань, під час відпрацювання одного з епізодів – парашутне десантування з гелікоптера на острів Зміїний – сталася позаштатна ситуація. Різким поривом вітру одного з парашутистів віднесло на значну відстань від острова і він був змушений спуститись серед моря.

В той час в морському компоненті вже тривала «вільна гра». В цій фазі навчань учасники отримують ввідні раптово, без попереднього погодження. Не маючи часу на підготовку, екіпажі кораблів та катерів повинні з отриманням ввідної реагувати негайно, злагоджено, ефективно. Таймінг виконання навчальних елементів абсолютно реалістичний, стислий, спрямований, в тому числі, на надання вчасної допомоги. Тож, не зважаючи навчальна ввідна чи реальна обстановка, реагування було миттєвим.

Отримавши інформацію про початок пошуково-рятувальної операції зниклого парашутиста, всі сили морського та повітряного компоненту, що перебували поблизу, були скеровані у район пошуку, також підключено пост технічного спостереження й спостережну вахту маяка острова.

Погода додавала ускладнень в пошуку, але ні рясний дощ, ні північний вітер силою понад 10 м/с, ні «схвильоване» до 3-4 балів море не завадили досвідченим морякам-прикордонникам.

За півгодини, з прибуттям в район пошуку катер Морської охорони проєкту «Гриф» Ізмаїльського загону Морської охорони провів ретельне обстеження району і, скерований спостереженням з острова, виявив парашутиста у відкритому морі на відстані понад півтора кілометра на південь від Зміїного.

Бійця понад дві години тримали на воді спеціальні засоби рятування, якими він був споряджений перед десантуванням, і впевненість, що побратими не полишать його в небезпеці. Почувався він задовільно.

Піднятого на борт катера парашутиста екіпаж гостинно напоїв теплим чаєм, допоміг впорядкувати майно й обсохнути, а з прибуттям в пункт базування потерпілого передали медикам для ретельного обстеження.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси