(ВІДЕО) Нові «повітряні очі» вже патрулюють український кордон

НАЗАД
16 сiчня 2022 13:26

Держприкордонслужба України завершила черговий етап приймання легких багатоцільових вертольотів типу H125 виробництва AIRBUS HELICOPTERS

Перші гвинтокрилі машини, обладнані потужними відеокамерами, в тому числі й тепловізійними, уже здійснили вильоти для повітряного моніторингу українсько-білоруської ділянки кордону. Окрім чудових льотних характеристик моніторингове обладнання вертольотів показало спроможність зі значної відстані ефективно відстежувати обстановку, вести відеофіксацію обстановки.

Нагадаємо, що Держприкордонслужба України використовує AIRBUS H125 для забезпечення службової діяльності з початку 2020 року. Проте п’ять машин, які прибули для Держприкордонслужби України в листопаді-грудні 2021 року, мають суттєві переваги. Вони оснащені оптико-електронною системою спостереження, яка дозволяє вести моніторинг, в тому числі у інфрачервоному режимі. При цьому тепловізійна камера дозволяє виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів. Обладнання дає можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його. Також гвинтокрили облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження.

Маневреність та вантажопідйомність вертольотів типу Н125 дозволяють виконувати польоти з оперативними групами на борту, а новітні зразки радіотехнічного забезпечення – підтримувати оперативну взаємодію та координувати прикордонні наряди, що виконують завдання з охорони Державного кордону України.

Нагадаємо, що перші два вертольоти, оснащені оптико-електронною системою спостереження, уже включені у склад Харківської окремої авіаційної ескадрильї Держприкордонслужби України. Приймання ще трьох нових гвинтокрилів триває. Загалом, в рамках створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні, Державна прикордонна служба України має отримати 24 нові вертольоти Н125 французької компанії Airbus Helicopters.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси