телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
(ВІДЕО) Чорноморський Форум. Учасники підписали Меморандум про подальшу співпрацю
08/11/18 - 11:31

Учасники 19-тої зустрічі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн Чорноморського регіону, що проходить в Одесі підписали Меморандум про подальшу співпрацю.

У ході засідання представники України, Турецької Республіки, Румунії, Грузії і Республіки Болгарія розглянули питання підвищення рівня обміну інформацією, відпрацювання моделей можливих ризиків у Чорному морі та морської безпеки, а також розробки загальної системи профілактики раннього виявлення незаконних дій. Один з пунктів стосувався створення програмного продукту «Чорноморське Торнадо», роботу над яким вела румунська сторона. Він дозволятиме підключення національних Систем керування рухом суден та в он-лайн режимі відстежувати переміщення підозрілих суден. Програма вже частково апробована в рамках Форуму під час міжнародних навчань «Чорноморський Яструб». Зазначалося, що ці навчання в наступному році також пройдуть з використанням розробленої програми.

Учасники Форуму заявили про свою готовність сприяти подальшому прикордонному співробітництву в Чорноморському регіоні з метою зміцнення регіональної безпеки. Крім того, вони підтримали позицію України про необхідність дотримання всіма сторонами норм міжнародного права в чорноморському басейні.

«Впевнений, що, спираючись на існуючу базу двостороннього та багатостороннього співробітництва, прикордонні відомства та органи берегової охорони зацікавлені у забезпечені стабільності та сталому розвитку Чорномор'я та здатні адекватно відповісти на сьогоднішні, а також майбутні виклики і загрози», - зазначив Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

Він додав, що українські прикордонники в свою чергу докладуть максимум зусиль для подальшого розвитку стратегічного партнерства.

Крім того, в процесі обговорення питання головування у Форумі протягом 2020 року очільник українського прикордонного відомства повідомив про неможливість брати участь у заходах на російській території, яка є країною агресором і раніше висловила готовність прийняти Форум. Саме тому Україна запропонувала розглянути інший порядок, після якого подальше головування перейде Туреччині.

Відмітимо, що 19-та щорічна зустріч керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн Чорноморського регіону відбулася в атмосфері розуміння, взаємної довіри та поваги до інтересів кожної зі Сторін.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню