Нам є що захищати!

НАЗАД
03 квiтня 2016 14:59

Наш кореспондент попросив написати декілька слів про свої враження від перших місяців служби та життя на лінії розмежування одну з учасниць пілотного проекту «Нова ідеологія КПВВ».

Молодший сержант Світлана КОВАЛЬЧУК

Звичайна зміна. Ранок. Годину тому повідомили, що наш КПВВ – єдиний «робочий» на даний момент. Інші закриті через обстріли. Потік людей збільшиться. Ну що ж, ми з усім упораємося.

Як тільки бажаючих перетнути лінію розмежування стало більше, почулись перші постріли. Потім іще. Неблизько, але й не дуже далеко. Складаю документи, спілкуюся з громадянами, а сама продумую план дій на випадок, якщо ворог зможе наблизитися: куди відводити людей, де місце, зручне для ведення вогню, яке укриття надійніше на випадок артилерійського обстрілу. На запитання проїжджаючих «Що за стрільба?» з усмішкою відповідаємо: «Навчання». Ми звикли не здригатися при кожному віддаленому посвисті кулі чи вибуху, але завжди готові до швидких злагоджених дій: від них залежать десятки, а то й сотні життів. І ще: ми знали куди та для чого йшли.

Дуже важливо навчитися розділяти службу і цивільне життя, особливо жінці. Усі ми чиїсь доньки, матері, сестри, у кожної є своє, цікаве життя поза службою, яке хочеться прожити в мирі і з гордістю за свою країну.

Бути жінкою – це не лише сім’я, домашні турботи, а й уміння залишатися леді в будь-якій, навіть найскладнішій екстремальній ситуації. А що, коли робота вимагає, щоби жорсткість, холодний погляд і тверда рука тонко межували з добротою і співчуттям?

Серед особового складу підрозділів на передовій з’явилося чимало красунь у погонах, здатних за необхідності змінити милу усмішку на зосереджений погляд через приціл штатної зброї.

Утім зараз, поблизу КПВВ, де несуть службу прикордонники, не так часто бувають обстріли. Значно рідше порівняно з подіями минулого року. Але знімати бронежилети, відставляти в сторону магазини чи гранати ще далеко не час. Наші дівчата це розуміють. Вони добре підготовлені – психологічно і професійно. Не хотілося б випробовувати вогневу підготовку на практиці, але кожна з нас тут передусім усвідомлює себе бойовою одиницею. Нам є що захищати!

Популярні розділи та сервіси