На щорічній зустрічі Національних координаторів ОБСЄ зібралась найбільша за історію свого існування кількість учасників

НАЗАД
10 квiтня 2019 16:54

Делегація Державної прикордонної служби України, на чолі з першим заступником Голови прикордонного відомства Василем Серватюком, взяла участь у 13-й щорічній зустрічі Національних координаторів ОБСЄ.

Захід з питань прикордонної безпеки та управління кордонами проходив з 9 по 10 квітня в Братиславі.

Цьогорічний форум, що організований Словацьким Представництвом ОБСЄ та Департаментом ОБСЄ з питань протидії транснаціональних загрозам, зібрав найбільшу за історію свого існування кількість учасників – 115 національних координаторів із 52 держав-учасниць ОБСЄ.

Щорічна зустріч Мережі Національних координаторів ОБСЄ є міжнародним форумом для обговорення нових, постійно зростаючих транснаціональних викликів і загроз прикордонній безпеці, ризиків та існуючих механізмів транскордонного співробітництва.

Метою цьогорічного форуму було обговорити питання управління кризовими ситуаціями на кордоні та вивчити існуючі механізми та сучасні підходи, спрямовані на вирішення транскордонних криз.

Учасники цієї зустрічі також порушили питання протидії торгівлі людьми та нагальності розвитку співпраці з метою боротьби з цим видом транснаціонального злочину в регіоні ОБСЄ та за його межами. Окремо розглянуто ефективні методи активної інтеграції ґендерних підходів у сфері прикордонного менеджменту, а також наголошено на тому, що ґендерна рівність може покращити загальну оперативну ефективність прикордонних відомств та зробити їх більш інклюзивними.

Делегація Держприкордонслужби під час виступу наголосила, що сучасні виклики змушують цивілізований світ більше уваги приділяти питанням прикордонної безпеки і Україна не є виключенням. Українська сторона звернула увагу на те, що в умовах агресивних гібридних дій Росії, тимчасової окупації АРК та частини Донецької і Луганської областей, що тривають вже 5 років, прикордонне відомство продовжує системно розвиватися, а процес реформування знаходиться в площині європейської інтеграції та єдиного простору безпеки.

За результатами щорічної зустрічі національні координатори погодилися, що протидіяти зростаючим викликам і загрозам можливо лише за допомогою взаємодовіри та консолідації спільних зусиль.

Популярні розділи та сервіси