Меморіальний камінь пам’яті загиблим прикордонникам на сході України відкрили в парку культури і відпочинку «Перемога»

НАЗАД
02 червня 2015 14:11

Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко та Голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослав Горбунов відкрили меморіальний камінь пам’яті загиблим прикордонникам. Захід відбувся напередодні Дня прикордонника в парку культури і відпочинку «Перемога».

Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко та Голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослав Горбунов відкрили меморіальний камінь пам’яті загиблим прикордонникам. Захід відбувся напередодні Дня прикордонника в парку культури і відпочинку «Перемога».

Меморіальний камінь розмістили на Алеї прикордонників поряд з пам’ятником «Захисникам кордонів Вітчизни». Він вшановує пам’ять про прикордонників, які загинули під час бойових зіткнень, захищаючи незалежність України в зоні проведення антитерористичної операції. Сьогодні це 63 охоронці кордону, які поклали голову на сході України.

Обеліск був розроблений за ініціативи керівництва Державної прикордонної служби України та громадського об’єднання «Всеукраїнський союз «Захисників кордонів батьківської землі».

Під час заходу присутні, серед яких були співробітники прикордонного відомства, ветерани та представники громадських організацій, схилили голови вшановуючи пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Керівництво держави дає високу оцінку професійним діям співробітників прикордонного відомства під час виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції. Участь в її проведенні вже взяли понад 11 тисяч прикордонників. Понад 500 військовослужбовці були відзначені державними нагородами, з яких 62 посмертно.

Серед загиблих героїв-прикордонників варто згадати генерал-майора Ігоря Момота. Він обіймав посаду заступника начальника Східного регіонального управління Держприкордонслужби та перебував на сході України з перших днів загострення ситуації. Ім'я генерал-майора Ігоря Момота присвоєно Навчальному центру прикордонного відомства, керівником якого він був тривалий час. Його життя обірвалося 11 липня минулого року під Зеленопіллям у результаті обстрілу прикордонних позиції «Градами». Одним із прикладів стійкості прикордонників також є героїчна оборона, спільно з бійцями 128 бригади ЗС блокпосту «Балу» поблизу Дебальцевого. Цей блокпост під постійним вогнем мужньо обороняв старший лейтенант В’ячеслав Семенов. Серце бійця перестало битися 17 лютого цього року. Ще один прикордонник ціною власного життя врятував 30 українських військових. 28-річний Андрій Матвієнко проходив службу в Донецькому прикордонному загоні. Група прикордонників, серед яких був і Андрій, під Саур-Могилою надавала першу медичну допомогу прикордонникам, які з боями проривалася із пункту пропуску «Довжанський» та перебували під постійним обстрілом ворога. Врятувавши десятки українських вояків та вже повертаючись з завдання, автомобіль Андрія підірвався на радіокерованому фугасі. Життя молодшого сержанта обірвалося 7 серпня 2014 року.

Героїчні подвиги всіх полеглих прикордонників назавжди залишаться в пам’яті народу та увійдуть до літопису Державної прикордонної служби.

Цього дня в Києві керівництвом Держприкордонслужби та ветеранами-прикордонниками також були покладені квіти до пам’ятників «Захисникам кордонів всіх поколінь» та «Захисникам кордонів Вітчизни».

Слава Україні! Героям слава!

Популярні розділи та сервіси