Крок до спільного контролю. В Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зустрівся з Главою EUBAM

НАЗАД
23 сiчня 2020 16:35

Сьогодні, 23 січня, Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко провів робочу зустріч з очільником Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) Славоміром Піхором.

Ключовими питаннями зустрічі стали приведення діючих Протоколів про спільний контроль в шести пунктах пропуску на українсько-молдовському кордоні у відповідність з новою Угодою, а також підготовка до організації спільного контролю у пунктах пропуску «Платонове – Гоянул Ноу» і «Кучурган – Новосавицьке» (залізн.) проєктів нових протоколів.

Крім того, було обговорено і питання узгодження механізму реалізації статті 9 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про організацію спільного контролю в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон. Учасники зустрічі наголосили на необхідності заново провести внутрішньодержавні процедури для підготовки пакету необхідних документів до підписання.

Наприкінці зустрічі Сергій Дейнеко подякував Славоміру Піхору за внесок EUBAM у налагодження взаємодії між прикордонними відомствами України та Республіки Молдова, а також висловив сподівання на подальшу допомогу європейських експертів EUBAM, оскільки нові загрози на державному кордоні формуються постійно і протидіяти їм – спільна справа правоохоронних структур обох країн, не лише прикордонників.

Популярні розділи та сервіси