Колегія Держприкордонслужби розглянула стан оперативно-службової діяльності у минулому році та визначила завдання на 2015 рік

НАЗАД
23 сiчня 2015 15:43

В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося розширене засідання колегії відомства, на якому було розглянуто стан оперативно-службової діяльності упродовж складного та напруженого 2014 року та окреслено завдання на 2015 рік.

В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося розширене засідання колегії відомства, на якому було розглянуто стан оперативно-службової діяльності упродовж складного та напруженого 2014 року та окреслено завдання на 2015 рік.

Участь у заході взяли очільник відомства генерал-лейтенант Віктор Назаренко, заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов, керівництво Адміністрації відомства, регіональних управлінь, прикордонних загонів, а також представники громадських та ветеранських організацій.

У ході засідання зазначалося, що минулого року Держприкордонслужба виконувала завдання в умовах складної суспільно-політичної обстановки, зростання напруженості у східних і південних регіонах держави та військової агресії з боку Російської Федерації.

Так, з квітня 2014 року прикордонні підрозділи зазнали майже 800 вогневих ударів від російських найманців та терористів із ракетно-артилерійських систем, авіації, мінометів та потужної стрілецької  зброї.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять 62 прикордонників, які загинули в ході збройних протистоянь. Крім того, за час бойових дій 364 військовослужбовці дістали поранення, а 11 вважаються зниклими безвісти. З полону вдалося звільнити 19 захисників кордону. За мужність та героїзм 303 прикордонники відзначені державними нагородами, з яких 54 - посмертно.

На цей час Державна прикордонна служба України, у рамках реалізації Мирного плану Президента України, проводить заходи з відновлення охорони неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, облаштуванню смуги безпеки вздовж лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції, бере участь у відсічі збройної агресії проти України та в межах компетенції продовжує виконувати інші заходи.

З огляду на сучасні виклики і загрози, було внесено суттєві корективи в організацію оперативно-службової діяльності відомства. Додатково сформовано нові прикордонні підрозділи, які діють на адміністративній межі з АР Крим та в межах Донецької і Луганської областей, організовано несення служби в пунктах контролю в межах Херсонської області та вздовж лінії розмежування в зоні проведення АТО. Значно підвищено рівень технічного оснащення і озброєння підрозділів. Зокрема, відмічалося, що сучасні броньовані автомобілі українського виробництва «Кугуар», які почали поступати на озброєння у жовтні, вже вберегли життя 14 прикордонникам.

Також було забезпечено належні умови служби для персоналу. Сьогодні особовий склад в зоні АТО на 100% укомплектований індивідуальними засобами захисту, зимовою формою одягу, зокрема термобілизною і утепленим взуттям. Створені побутові умови для проживання та обладнані стаціонарні їдальні.

На виконання доручень Глави держави проведено комплекс заходів, у результаті яких взято під контроль усю ділянку Херсонської області.

Крім того, з метою контролю за переміщенням через державний кордон так званих російських «гуманітарних конвоїв» з 16 серпня забезпечено роботу міжвідомчої групи українських прикордонників та митників у пунктах пропуску на території Російської Федерації.

Не менш напруженими залишалися й інші ділянки державного кордону, де прикордонним відомством проводилися заходи з протидії незаконній міграції, незаконному переміщенню товарів та вантажів, у тому числі й тютюнових виробів, виявлення зброї та боєприпасів.

Загалом у 2014 році органи охорони державного кордону припинили більше 28 тисяч правопорушень. Накладено штрафів на загальну суму майже 20,5 мільйонів гривень, у тому числі на 3,6 мільйона гривень оштрафовано транспортні компанії, що порушили правила перевезення пасажирів.Також відповідно до Кримінального процесуального кодексу України виявлено 2140 кримінальних правопорушень, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Окрім цього затримано 2708 нелегальних мігрантів, з яких 951 – за незаконне перетинання державного кордону, 1732 – за порушення правил перебування в Україні. Понад 9 тисячам потенційних нелегальних мігрантів відмовлено в перетинанні державного кордону.

Під час охорони державного кордону виявлено та вилучено: 929 одиниць зброї, 67,75 тисяч боєприпасів, 42,33 кг вибухових речовин, 340,48 кг наркотичних речовин, 5,40 кг психотропних речовин, 138,96 кг прекурсорів, а також товарів на суму понад 205 мільйонів гривень, що переміщувалися через державний кордон з порушенням установлених правил.

Під час засідання колегії Голова Держприкордонслужби наголосив, що основним та стратегічним напрямом у наступному році є захист нашої держави,і тому відомство буде продовжувати відновлювати військову складову, вдосконалювати систему охорони та захисту кордону з урахуванням сучасних викликів і загроз.

У 2015 році пріоритетними завданнями будуть збереження життя і здоров’я військовослужбовців, підтримання на належному рівні правопорядку та дисципліни, соціальний захист персоналу. Зокрема, пріоритетом бюджету відомства на 2015 рік є належне фінансове забезпечення прикордонників. Над цим питанням наполегливо працює керівництво служби.

Популярні розділи та сервіси