ХІV звітна конференція Громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

НАЗАД
24 лютого 2023 13:38

ХІV звітна конференція Всеукраїнської

організації ветеранів-прикордонників

На підставі рішення комітету ГО «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордоннків» від 14.07.2022 року, враховуючі те, що в умовах воєнного стану будь-які масові зібрання обмежені, а також високу кількість хворих коронавирусом, скликання звітно-виборчої конференції Громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників» не проводиться. Повноваження членів керівних органів пролангіруються на наступний звітний період.

ХІV звітна конференція проведена шляхом листування з використанням електронної пошти 28 грудня 2022 рок.

Порядок денний конференції:

1. Звіт комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників «Про результати діяльності за період з 28 грудня 2021 року по 28 грудня 2022 року та основні напрями роботи у наступному звітному періоді.

2. Про план основних заходів на 2023 рік.

3. Про фінансовий звіт за 2022 рік та фінансовий план на 2023 рік.

Скорчений зміст звіту:

2022 рік увійде в історію як трагічний, як рік  відкритої збройної агресії Росії проти України, який став третім етапом російсько-української війни, розв’язаної Росією в 2014 році. На жаль залишається загроза пандемії короновірусу COVID-19.

Така обстановка обумовила нові підходи до керівництва організацією, коригування планів, а головне, готовність відгукнутися на звернення ветеранів в будь-який час.

Програмним стало звернення до ветеранів, яке було прийняте на спільному з керівництвом Служби засіданні президії комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників, і на якому були обговорені питання щодо надання необхідної допомоги з боку ветеранської організації Державній прикордонній службі України по відбиттю ворожого нападу.

У зверненні зокрема зазначалось: «Нині час, який вимагає від нас усіх, як ніколи, бути ефективними, а кожен ветеран-прикордонник зобов'язаний всіляко здобувати Україні славу – в бою, на своєму робочому місці виконуючи службові обов'язки,  всебічною підтримкою наших воїнів, по наданню допомоги одиноким, хворим, малозабезпеченим ветеранам та вдовам прикордонників, робити все, що необхідно для оборони країни. Це Вітчизняна війна. Це народна війна. Це війна за нашу незалежність

За ініціативи ради Київської організації було підготовлено і направлено також звернення до російських ветеранів-прикордонників, а полковник у відставці Манмарь Ю.О. і Герой Радянського союзу полковник у відставці Капшук В.Д. − учасники бойових дій в ДРА, звернулись до ветеранів афганців Росії. У зверненнях запропоновано російським ветеранам засудити війну і сприяти, як можна скорішому, досягненню миру.

На захист Вітчизни піднявся  вісь український народ, який підтримав прогресивний світ. Тисячі ветеранів-прикордонників встали у бойові порядки підрозділів Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Сил Територіальної оборони. Усі разом українці показали світу, хто такий Український народ і яку він має силу. Своєю єдністю, відвагою, мужністю і стійкістю вони здобули Україні величезний авторитет і повагу багатьох держав світу.

Члени нашої організації приймали активну участь в організаційних заходах з територіальної оборони, спільно з волонтерськими організаціями роблять свій внесок у всебічне забезпечення нашої перемоги.

В Житомирській організації ветеранів:

 Підполковник запасу Катковський А.В. проводив активну роботу з волонтерськими організаціями міста Житомира, полковник запасу Васильчук В.М. здійснював пошук дефіцитних ліків для Коростишівськоі лікарні, полковник у відставці Герасимчук Є.О., підполковник запасу Сахно В.Ф. зі зброєю в руках стали на охорону управління Житомирського прикордонного загону, полковник запасу Менделюк В.П сформував підрозділ самооборони в місті Овруч, який на сьогодні продовжує оборонні дії вже відмобілізованими військовослужбовцями. 80% членів організації повернулись до строю.

Ветерани Запорізької організації Володимир Чубукін, Сергій та Тетяна Михєєви, Богдан Січкар, Микола Шорін, Денис Клименко  прикладають значних зусиль для підтримки наших захисників: розвозять гарячу їжу і маскувальні сітки, виготовляють бронежилети, броньовані вставки та тестують їх.

Голова ради цієї організації Вітвицький Сергій Анатолійович за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху в місті Запоріжжі отримав подяку міського голови. Він організував виготовлення і доставку до Бердянського прикордонного загону пірамід та підставок  для зброї, розміщення на Біл-бордах  міста  інформації щодо служби у прикордонному загоні.

Лепьохін Олександр Васильович і Сердюк  Анатолій Васильович є організаторами і учасниками благодійних концертів для особового складу. Серед найбільш активних ветеранів також Микола Синельник та Василь Стулень.

Радою Фастівської районної організації ветеранів-прикордонників спільно з керівництвом міста і району проводилася активна робота щодо створення територіальної оборони, самоорганізації населення з оборони міста. Ветерани приймали активну участь в створенню та облаштуванню блокпостів, розміщенню біженців на території району.

В Київській організації ветеранів:

Члени ради голосіївської районної організації на чолі з головою ради Моісєєвим В.В. взяли участь в перших, установчих зборах по формуванню ТО Голосіївського району м. Києва під головуванням Голови Голосіївської районної адміністрації в м. Києві (Голови військово-цивільної адміністрації), депутатів Верховної та Київської рад, представників громадських організацій.

Заслуговує на увагу інформація викладена головою Голосіївської ради організації ветеранів-прикордонників Моісєєва Василя Володимировича у мережі ветеранів-прикордонників з висвітлення рекомендацій для військовослужбовців, місцевого населення з дотримання правил особистої безпеки в зоні бойових дій з досвіду війни у Лівії, Сирії, Пакистані та інших нестабільних районах.

Генерал-майором Треусом С.П. неодноразово готувалися і направлялися до Голови Київської міської державної адміністрації  пропозицію щодо створення добровольчих формувань при територіальній громаді. Для інформування прикордонників-захисників Азовсталі Треус С.П. брав участь у пошуку та передачі інформації щодо підземних комунікацій підприємства.

Ветерани Київської організації, використовуючи свій багатий службовий досвід, надавали необхідну консультацію підрозділам територіальної оборони з тактиці дій в міських умовах, боротьбі з диверсійними групами противника,  створенню оборонних споруд. Активну участь в цьому напрямку захисту нашої держави прийняли генерал-полковник у відставці Олексієнко Борис Миколайович, генерал-майор у відставці Іщенко Дмитро Васильович, генерал-майор у відставці Треус Сергій Петрович, полковник у відставці Гаркуша Василь Іванович, полковник у відставці Новодранов Станіслав Васильович, полковник у відставці Мякушко Володимир Миколайович, Михайлов Юрій Васильович, полковник у відставці Врублевський Василь Степанович, прапорщик у відставці Моісєєв В.В. та багато інших наших ветеранів.

Ветерани брали участь в роботі з надання гуманітарної допомоги нашим захисникам, біженцям. Приймали активну участь у волонтерському русі.

Так членами ради Яготинської районної організацією було передано гуманітарну допомогу до Центрального клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України, зібрану на кошти ветеранів-прикордонників організації. Неодноразово збирались кошти та купувались продукти та необхідне обладнання для наших захисників.

Ветеранами Яготинської організації активно проводилися спільні заходи з Бориспільським районним відділом №3 філії Державної установи «Центр пробації» у м. Київ та Київській області.

Фастівською районною організацією неодноразово надавалась  матеріальна допомога територіальній обороні міста.

За ініціативи голови Голосіївської районної організації Моісєєва Володимира Васильовича було виготовлено та передано до ТО району велику кількість унікальних лікарських засобів для профілактики та полегшення перебігу COVID-19, а також знеболюючий засіб для моментальної зупинки кровотечі. Крім цього ініціативу Моісєєва В.В. щодо перерахування щомісячно, до закінчення воєнного стану, одноденну заробітну плату на рахунок ДПСУ підтримали  його колеги по роботі.

З початку повномасштабної агресії члени Бориспільської районної організації брали активну участь у заходах спрямованих на допомогу захисникам України та внутрішньо переміщеним особам. Це були благодійні  ярмарки, аукціони, збори коштів, речей та продуктів.

Член Дарницької районної організації полковник у відставці Новодранов С.В., приймає активну участь у волонтерському русі, організував поставку медикаментів до урологічного відділення нашого Центрального шпиталю.

Завдяки тісній взаємодії з Київською міською організацією ветеранів Вальком Миколою Васильовичем неодноразово надавалась гуманітарна допомога вдовам, ветеранам Дніпровської організації, яку він очолює. Незважаючи на складну обстановку  у м. Києві Микола Васильович постійно вирішував проблеми вдів та ветеранів-прикордонників району.

На протязі всього періоду ведення бойових дій членами ради постійно доводилась до ветеранів обстановка на фронті, описувалися подвиги наших прикордонників. В он-лайн режимі до ветеранів своєчасно доводились рішення комітету Всеукраїнської та ради Київської організацій, інформація щодо медичного забезпечення і санаторного лікування  ветеранів та членів їх сімей в сучасних умовах.

Необхідно відмітити активну роботу в цьому напрямку раду Бориспільської районної організації на чолі з Лукашовим Сергієм Миколайовичем. Так для ветеранів-прикордонників Борисполя та всіх небайдужих до ветеранського руху утворено сайт Бориспільської організації ГО «ВОВП» та сторінка в соціальної мережі «Бориспіль – місто прикордонне», де висвітлюються аспекти життя та діяльності районної організації. З метою своєчасного інформування членів організації та за для спілкування у  меседжері Viber створена група «Бориспільськая організація ветеранів ПВ» На даний час у групи на Фейсбуці  815 учасників, у Viber 36.

На інтернетсайті Бориспільської організації ветеранів-прикордонників створена сторінка віртуальний музей. В ній є розділ «Люди кордону», який спеціально зроблено для висвітлення життєвого та службово-бойового шляху наших ветеранів.

 З введенням воєнного стану ветерани нашої організації постійно інформувались щодо обмежень у життєдіяльності громадян та заходах, яких необхідно дотримуватись з метою забезпечення особистої безпеки, своєчасно доводилися графіки роботи громадського транспорту, які встановлювались у місті.

Доцільним було на протязі року проведення інформування про поширення телефонного шахрайства від якого найбільше страждають ветерани України в силу тих чи інших причин. Таку практику ми будемо проводити і в подальшому. А навчання  ветеранів  основам кібер-безпеки стає ще більш актуальним.

Найбільш складна обстановка до цього часу відмічається у відокремлених підрозділах Організації ветеранів Східного регіонального управління та Організації ветеранів Азово-Чорноморського регіону. Тривалий час ці території потерпляють від агресора. І ми раді сьогодні знов чути голоси ветеранських керівників цих підрозділів: Юрія Шовковського, Василя Перерви, Антона Бобка та інших. Хоча загроза ще залишається.

Ми вдячні також головам рад регіональних підрозділів: Ігорю Дадерці та Ігорю Романішину, відокремлених підрозділів: Василю Баратюку, Андрію Ліньову, Юрію Якобчуку, Олександру Кліманському, Олександру Клемятичу, Сергію Вітвіцькому, які підтримували зв'язок з членами організації та інформували комітет про стан справ.

У цій складний час комітет спрямовав основні зусілля на виконання статутних завдань комітету. Нам вдалося досягнути певних успіхів.

Перше. У звітному періоді комітет продовжував представляти  і захищати законні інтереси своїх членів в органах державної влади, всіма законними засобами домагався дотримання передбачених законодавством соціальних прав і пільг.

Надавалась консультативна допомога по вирішенню питання в судах щодо зняття обмежень розміру пенсії. Заступник голови комітету Ігор Корж постійно шукає шляхи усунення диспропорції в розмірах пенсії прикордонників різних поколінь. Відслідковується процес напрацювання законопроектів, якими змінюватимуться як грошове забезпечення військовослужбовців, так і їх пенсійне забезпечення.

На превеликий жаль на сьогодні єдиним механізмом захисту порушених Урядом конституційних прав ветеранів залишається звернення за судовим захистом, оскільки сам Уряд нічого не робить для врегулювання проблеми, яку ж і сам створив. Проявляє бездіяльність у вирішенні згаданої проблеми і парламент, хоча відповідний законопроект по врегулюванню проблеми лежить без руху вже третій рік. Таку поведінку публічної влади не можна назвати правовою і демократичною, незважаючи на те, що Україна, в особі публічної влади, подала заявку на вступ до Союзу європейських демократичних країн, в яких право поважається і дотримується, а порушення конституційних прав їхніх громадян не допускається. Тому ми продовжимо і в новому році практику стукання у владні двері та висування вимог щодо дотримання конституційних прав ветеранів, звертаючись при цьому за допомогою до представників міжнародної спільноти, до представників демократичних країн Європейського Союзу, які здійснюють відповідний контроль за суспільним життям в Україні, за відповідність його європейським демократичним принципам.

Друге.  В умовах війни набуло найактуальнішого значення забезпечення тісної співпраці з Державною прикордонною службою України з метою сприяння у справі зміцнення охорони та захисту державного кордону.

Голова комітету Анатолій Макаров, перший заступник голови Сергій Треус, заступник голови комітету – голова Київської організації Сергій Савін, заступник голови Василь Гаркуша, член комітету Антоніна Птиця постійно контактували з посадовими особами кадрового менеджменту, підрозділів охорони здоров’я,  фінансового та соціально-гуманітарного забезпечення Адміністрації, оперативно розглядали проблеми ветеранів, погоджували питання волонтерської (спонсорської) допомоги  прикордонникам.

За участю ветеранів Київської організації Головним центром медіакомунікацій ДПСУ був підготовлений відео ролик під назвою «Ветерани про війну». Дякуємо генерал-майору  у відставці Треусу С.П., полковникам у відставці Василенку А.П., Коржу І.Ф., Ріпику М.Г., Шешені В.А., капітану у відставці Козлову О.А. за активну участь в цьому заході.

Комітет Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників висловлює вдячність посадовим особам Служби: заступнику Голови Служби генерал-майору Сердюку Сергію Івановичу, директору Департаменту персоналу полковнику Левадному Ігорю Анатолійовичу, начальнику управління соціально-гуманітарного забезпечення полковнику Примаченку Олегу Миколайовичу та начальнику відділу цього управління полковнику Харкавому Володимиру Олександровичу, начальнику управління кадрового менеджменту бригадному генералу Харченку Олексію Васильовичу, начальнику фінансово-економічного управління полковнику Дахну Олександру Васильовичу та начальнику відділу цього управління Мирончук Вірі Миколаївні за допомогу у забезпеченні нашої діяльності та вирішенні проблем ветеранів.

Третє. З метою національно-патріотичного вихованні молоді, увічнення пам'яті про героїв-прикордонників активно використовується сторінка ГО «ВОВП» в мережі «Facebook». Заступник голови комітету – відповідальний секретар Володимир Шуров за участю інших членів комітету забезпечує її актуальність.

За участю першого заступника голови комітету Сергія Треуса підготовлені книги В. Новицького щодо розвитку воєнної  техніки, О. Клемятіча «Прикордонники Миколаївщини», О. Кухтея «Офіцери Окремого Корпусу Кордонної охорони УНР».

Четверте. Комітет продовжував  надавати, в межах можливого, юридичну, іншу допомогу своїм членам у поліпшенні їх всебічного обслуговування.

Важливим аспектом у діяльності комітету на протязі року стало організація медичного забезпечення в період воєнного стану.

Заступник голови комітету Василь Гаркуша, керівники відокремлених підрозділів відповідально поставилися до цього завдання. 

Ми також висловлюємо подяку заступнику директора департаменту – начальнику управління охорони здоров’я полковнику медичної служби  Михайлу Карнауху, начальнику лікувально-реабілітаційного відділу полковнику медичної служби Сергію Алєксєєву, керівникам військово-медичних клінічних центрів Служби за розуміння ветеранських проблем та турботу про здоров`я ветеранів.

На протязі року з боку членів комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників постійно надавалася допомога ветеранам у вирішенні організаційних питань медичного забезпечення.

Продовжувалась робота по лікуванню і оздоровленню ветеранів та членів їх сімей у відомчих медичних закладах. Протягом 2022 року проліковано 402 особи (352 ветерана, 50 членів сімей); оздоровилось  4 особи (в Санаторію «Аркадія»: 3 ветерана, 1 член сім’ї; в санаторіях інших відомств 59 осіб (49 ветеранів, 10 членів сімей). 

Проблема забезпечення ветеранів житлом переходить з року в рік і залишається одним із найважливіших аспектів соціального захисту ветеранів-прикордонників після пенсійного та медичного забезпечення. Члени нашого комітету Птиця Антоніна Миколаївна та Вітюк Валерій Антонович як члени житлової комісії беруть активну участь у розв’язанні цих завдань.

На цей час не забезпечені житлом 2 157 сімей військовослужбовців звільнених зі служби, що складає 24% від загальної кількості осіб, які перебувають на квартирному обліку Держприкордонслужби (1 955 у 2020 році, 2 142 у 2021).

У минулому році за рахунок інвестиційної забудови  земельних ділянок отримано для розподілу 72 квартири, з них 14 службових і 58 для постійного проживання, в тому числі 11 для сімей пенсіонерів.

ХІV звітна конференція громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників» вирішила:

1. Звіт комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників взяти до відому. Діяльність комітету щодо реалізації покладених на нього повноважень та здійснення статутних завдань в умовах пандемії короновірусної хвороби визнати «задовільною».

2. Основними напрямами діяльності у 2023 році вважати:

сприяння Адміністрації, органам та підрозділам Державної прикордонної служби України в організації та здійсненні у прикордонні, за потреби, руху опору;

посилення взаємодії з Адміністрацією ДПСУ, керівництвом регіональних управлінь та прикордонних загонів в частині надання практичної допомоги у вирішенні завдань забезпечення прикордонної безпеки;

активізація участі у національно-патріотичному вихованні молоді, проведенні роботи із збереження об’єктів пам’яті про героїзм прикордонників усіх поколінь, забезпечити популяризацію героїчних дій і подвигів прикордонників;

вжиття заходів щодо всебічного захисту конституційних прав, соціальних, економічних, вікових інтересів членів Організації;

продовження роботи щодо ділової та дієвої  співпраці з медичними закладами Служби з урахуванням вимог постанов Кабінету Міністрів України від 15.12.2021 № 1336, від 22.09.2021 № 981, від 09.12.2020 № 1236 від 25.03.2020 № 338;

залучення до лав ветеранської організації прикордонників, що звільняються зі служби, у тому числі учасників Операції Об’єднаних Сил (АТО).

3. Затвердити Фінансовий звіт за 2022 рік. Кошти організації у 2023 році використовувати за рішенням комітету для забезпечення виконання Плану основних заходів на 2023 рік.

4. Затвердити План основних заходів на 2023 рік.

План

основних заходів комітету Громадської організації

«Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

на 2023 рік

Організаційні заходи

На засіданнях комітету розглянути наступні питання:

У січні 2023 року:

Про участь у підготовці та проведенні заходів присвячених:

– Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

– Міжнародному дню прав жінок і миру;

– Дню прикордонника;

– Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;

– Дню вшанування ветеранів та пенсіонерів Державної прикордонної служби України;

–  Дню Української Державності.                                            

Відповідальні за підготовку: заступники голови комітету

Щодо проведення спільного з Адміністрацією засідання, на якому обговорити питання посилення взаємодії в частині визначення шляхів та механізмів надання ветеранами практичної допомоги щодо забезпечення прикордонної безпеки через призму узагальнення нових форм і методів охорони і захисту державного кордону України у сучасних умовах. За результатами засідання направити радам регіональних і відокремлених підрозділів ГО «ВОВП» рекомендації щодо налагодження шляхів та механізмів узгодженої взаємодії  з керівниками органів Служби на місцях.                  

Відповідальні за підготовку:  голова комітету ГО «ВОВП»,

перший заступник голови комітету

1.2. У червні 2023 року:

Про участь у підготовці та проведенні заходів  з нагоди:

– Дня незалежності України;

– Міжнародного дня людей похилого віку;

– Дня захисників і захисниць України;

– Міжнародного дня інвалідів.

Відповідальні за підготовку:  заступники голови комітету

Про організацію та проведення в жовтні – грудні 2023 року звітно-виборчої компанії Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

Відповідальні за підготовку:  перший заступники голови комітету,

заступник голови – відповідальний секретар

1.3. У вересні 2023 року:

Про стан оформлення реєстрів фіксованого членства у відокремлених підрозділах Організації.

Відповідальні за підготовку:  перший заступники голови комітету,

заступник голови – відповідальний секретар

1.4. У листопаді 2023 року:

Про хід звітно-виборчої компанії Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.Обговорення Плану основних заходів на 2024 рік.

Відповідальні за підготовку:  перший заступники голови комітету,

заступник голови – відповідальний секретар

2. Організувати та провести наступні заходи:

2.1. Проаналізувати стан оформлення реєстрів фіксованого членства у відокремлених підрозділах Організації. Серпень – вересень.

Відповідальні:  заступник голови – відповідальний секретар,

голови рад регіональних підрозділів

2.2. Опрацювати із VETERANHUB м. Києва можливість отримання консультацій членами ГО ВОВП та відокремлених підрозділів щодо грантів та конкурсів де можлива їх участь. Протягом ІІ кварталу.

Відповідальні:  заступник голови – відповідальний секретар,

голови рад регіональних підрозділів

2.3. На засіданні президії заслухати інформацію заступника голови – відповідального секретаря комітету щодо результату моніторингу подачі кандидатур до Громадських рад органів виконавчої влади згідно відповідного переліку.                       Жовтень.

Відповідальний: перший заступник голови комітету

Заходи соціально-правової роботи

1. Організувати взаємодію, а за можливості і участь представника ГО ВОВП в робочій групі по напрацюванню законопроектів, якими змінюватимуться як грошове забезпечення військовослужбовців, так і їх пенсійне забезпечення. ». Протягом І кварталу.

Відповідальний: перший заступник голови комітету

2. Організовувати зустрічі ветеранів із фахівцями структурних підрозділів з питань методології пенсійного та соціального забезпечення та підрозділів юридичного забезпечення Служби для отримання консультацій щодо виконання законів України та постанов Кабінету Міністрів України з питань соціального захисту ветеранів. За потреби протягом року

Відповідальний:  заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів

3. За погодженням з Адміністрацією Державної прикордонної служби України, командуванням органів брати участь в службових нарадах. 

Протягом року

Відповідальний:  заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів

4. Проводити відвідування ветеранів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в медичних закладах. Щоквартально

Відповідальний:  заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів

Рекомендувати відокремленим підрозділам організації:

– ініціювати проведення тематичних зустрічей керівників органів Державної прикордонної служби України і ветеранів з нагоди свят та історичних подій;

– продовжувати роботу із залучення волонтерських та інших організацій для надання моральної підтримки та матеріальної допомоги самотнім та малозабезпеченим ветеранам, сім’ям загиблих прикордонників;

– продовжувати проведення заходів з урахуванням вимог постанов Кабінету Міністрів України від 15.12.2021 № 1336, від 22.09.2021 № 981, від 09.12.2020 № 1236 від 25.03.2020 № 338 щодо запобігання поширенню серед ветеранів гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Участь у національно-патріотичному вихованні

1. Організовувати та проводити у навчальних закладах, органах і підрозділах охорони кордону тематичні заходи, присвячені подвигам при обороні України під час відбиття російської агресії, історії, становленню, традиціям Державної прикордонної служби України, пам’яті загиблих прикордонників, які віддали своє життя за незалежність і територіальну цілісність України. Протягом року

Відповідальні:  заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів.

2. Брати участь у заходах щодо вшанування загиблих у відбитті російської агресії.  Розміщувати таку інформацію на на сторінці ГО «ВОВП» у соцмережі «Facebook». Протягом року

Відповідальні:  заступники голови комітету,

голови рад регіональних і відокремлених підрозділів.

3. Рекомендувати радам регіональних та відокремлених підрозділів:

– удосконалювати взаємодію з волонтерськими організаціями стосовно надання допомоги військовослужбовцям та підрозділам Держприкордонслужби, що виконують службово-бойові завдання при обороні України від російської агресії;

– продовжувати роботу з популяризації прикордонної служби, героїзму воїнів-прикордонників серед місцевого населення у місцях дислокації прикордонних підрозділів на підприємствах, у навчальних закладах, загонах юних друзів прикордонників з метою залучення молоді до прикордонної служби;

– за погодженням з керівництвом органів Служби брати участь в  заходах      по     прийому   присяги    курсантами   та   випуску    офіцерів     і  курсантів навчальних закладів, в проведенні занять із підготовки особового складу прикордонних підрозділів, членів громадських формувань, що надають допомогу підрозділам Державної прикордонної служби в охороні державного кордону України;

– враховуючи зростання кількості жінок-військовослужбовців в органах Служби,  активізувати участь ветеранів у заходах за напрямом гендерної політики, залучати жінок-ветеранів до участі у ветеранському руху.

Популярні розділи та сервіси