ХІІ звітна конференція Громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

НАЗАД
21 квiтня 2021 14:06

ХІІ звітна конференція Громадської організації

«Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

На підставі рішення спільного засідання президії комітету ГО «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників» та керівництва Державної прикордонної служби України, враховуючи обстановку, яка склалася через пандемію короно вірусу COVID-19, з метою запобігання поширенню захворювання серед прикордонників, питання порядку денного ХІІ звітної конференції розглянути шляхом листування з використанням електронної пошти.

До відокремлених підрозділів доведений «Звіт про результати діяльності за період з 05 грудня 2019 року до 09 грудня 2020 року та основні напрями роботи у наступному звітному періоді».

Скорчений зміст звіту:

Історія організації ветеранів-прикордонників бере початок у далекому 1982 році, але, в таких складних умовах, як у 2020 році, працювати ще не доводилось.

На жаль, продовжуються бойові дії на сході України, а також пандемія короновірусної хвороби вирує у всіх країнах.

Ця страшна хвороба не обійшла і наших ветеранів. Ми сумуємо про втрату наших товарищів, яких забрав короновірус. Це генерал Первомайський Олег Григорович, 29.12.1939 року народження і полковник Гусєв Олег Юрійович, 03.08.1959 року народження.

В той же час, з радістю доповідаю, що завдяки допомоги медиків вдалося перемогти вірус «COVID-19» 78 ветеранам та 48 членам сімей. В їх числі ветерани: Молошний Іван Мефодійович, Карпич Микола Борисович та інші.

У 2020 році з різних причин, також обірвалось життя  наших ветеранів, серед них: генерал Володимир Дордюк, полковники: Володимир Верхняцький, Микола Куц, Леонід Щевцов, Сергій Ткаченко, Олександр Хаджинов, Віктор Антонов, Роберт Васютинський, Олександр Костюк, Антон Гапонов.

Враховуючі складні умови в діяльність нашої організації були внесені зміни. 18 березня на засіданні президії комітету були затверджені та направлені в регіональні і відокремлені підрозділи рекомендації «Про першочергові завдання ветеранського активу», якими, зокрема, запропоновано:

У період карантину:

Усіма можливими каналами доводити до ветеранів рекомендації щодо протидії короновірусу та збереження здоров’я і життя людей.

Вжити максимум заходів щодо дотримання членами ветеранської організації обмежень пов’язаних з протидією вірусній загрозі.

Взаємодію з органами Служби продовжувати в основному з використанням технічних засобів зв’язку.

Це дозволило до мінімуму скоротити безпосередні контакти.

На засіданнях комітету були розглянуті такі питання:

Про роботу представників ветеранської організації у складі комісій органів Служби, до компетенції яких віднесені питання забезпечення прав і соціальних гарантій ветеранів – членів Організації.

Про стан роботи у відокремлених підрозділах з учасниками антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил (далі ООС), завдання щодо її подальшої активізації.

У жовтні 2020 року під час зустрічі з ветеранським активом в Одесі обговорено питання: «Про стан та шляхи удосконалення роботи з національного військово-патріотичного виховання прикордонників, шкільної та студентської молоді».

За результатами обговорення вищезазначених питань були розроблені та направлені відповідні рекомендації. При цьому, основною метою цих рекомендацій було спрямування зусиль в діяльності усіх ветеранських підрозділів на виконання статутних завдань Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

Що вдалося зробити по виконанню статутних завдань.

1. У 2020 році, також, як і в попередні роки наша організація брала активну участь щодо визнання законних прав та вимог ветеранів пенсіонерів на повноцінну військову пенсію. В цьому питані є як позитивні зрушення, так і негативні тенденції.

Позитивно:

- Адміністрація Держприкордонслужби пішла нам на зустріч і одна із перших розпочала видачу «Довідок про грошове забезпечення», що дає нам можливість звертатися до судових органів;

- при звернені ветерана в суд, суди виносять позитивні рішення щодо відсоткового нарахуванню пенсії;

- судові рішення Верховного Суду України, підтвердили законність вимог громадськості та військових пенсіонерів з пенсійного забезпечення.

Негативно:

- Пенсійний Фонд відмовляється перераховувати пенсії, відповідно виданій оновленій довідці, на підставі того, що КМУ не приймає відповідних рішень;

- суди призупинили розгляд справ щодо додаткових видів грошового забезпечення.

2. Проводилась активна робота за напрямом національного військово-патріотичного виховання молоді та військовослужбовців, щодо збереження та створення нових об’єктів (пам’ятники, обеліски, братські могили, місця поховань, меморіальні дошки, тощо), проведення інших заходів, які увічнюють пам'ять про прикордонників усіх поколінь.

У звітному періоді:

- продовжувались наукові пошуки-дослідження в архівах Одеси, Луцьку, Миколаєва, Запоріжжя та архівах вищих органів державної влади України щодо невідомих сторінок прикордонної історії;

- були доведені до керівників органів Служби та рад ветеранів рекомендації Держкомветеранів (нині Міністерство ветеранів) України щодо порядку встановлення меморіальних таблиць;

- взято участь у науково-практичних конференціях в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, де на державному рівні пропагують історію прикордонних формувань різних поколінь;

- триває підготовка до випуску інформаційно-аналітичного видання «Тисячолітня історія організації прикордонної служби на українських землях в особистостях;

- ветерани Миколаєва та Одеси готують до публікації книгу щодо діяльності прикордонної служби в цьому регіоні;

- за активного сприяння Адміністрації Служби реалізовано наше звернення-пропозицію до Національного Банку України щодо випуску обігової монети «Державна прикордонна служба України»; нажаль це не вдалося зробити до 100-річчя прикордонної служби у 2018 році;

- розпочато активну роботу з підготовки до випуску медалі та мініатюри «Бойові побратими тактичного угруповання «КОРДОН».

3. Одним із найважливіших аспектів соціального захисту ветеранів залишається питання забезпечення житлом. Це питання знаходиться під постійним контролем комітету ветеранської організації.

4. В складних умовах пандемії значну увагу було приділено питанням медичного забезпечення.

Основні зусилля були зосереджені на недопущенні захворювань на СОVID 19, а також інших захворювань. У зв`язку з пандемією підготовлено та доведено до ветеранів порядок звернень за медичною допомогою, а також Алгоритм дій пацієнта, який прибуває до медичних центрів. Медичний персонал стал більш уважним до конкретного паціента.

На цей час від короновірусу проліковано 78 ветеранів та 48 члена сімей, з них у відомчих клінічних центрах 58 ветеранів і 20 членів сімей.

Крім того, не зважаючи на значні ускладнення, 68 ветеранів та 80 членів сімей пройшли санаторно-курортне оздоровлення.

Разом з тим, на сьогодні залишається проблематичним (через малочисельність медичного персоналу, брак коштів та таке інше) проведення тестування членів сімей ветеранів, а також їх вакцінація (у тому числі проти грипу).

ХІІ звітна конференція громадської організації «Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників» вирішила:

1. Звіт комітету Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників взяти до відомуа Діяльність комітету щодо реалізації покладених на нього повноважень та здійснення статутних завдань в умовах пандемії короновірусної хвороби визнати «задовільною».

2. Основними напрямами діяльності у 2021 році вважати:

- активна участь в заходах, які проводитимуться на державному рівні, з нагоди 30-ї річниці Незалежності України та 30-ї річниці створення прикордонної формації України;

- поглиблення взаємодії з медичними структурами Державної прикордонної служби щодо забезпечення усім необхідним ветеранів-прикордонників в умовах пандемії COVID-19;

- продовження роботи щодо залучення до діяльності ГО «ВОВП» учасників Операції Об’єднаних Сил (АТО); участь у заходах із сім’ями загинувших (зниклих без вісти) та поранених прикордонників;

- подання кандидатур від відокремлених підрозділів для роботи в конкурсних комісіях на отримання фінансової допомоги від держави;

- спільно з державними адміністраціями і органами місцевого самоврядування створювати групи з роботи з підростаючим поколінням громадян України;

- запровадження в практику ведення історичних формулярів відокремлених підрозділів (згідно наданих рекомендацій).

3. Затвердити Фінансовий звіт за 2020 рік. Кошти організації у 2021 році використовувати за рішенням комітету для забезпечення виконання Плану основних заходів на 2021 рік.

4. Затвердити рішення відокремленого підрозділу ГО «ВОВП» щодо обрання головою ради Житомирської організації ветеранів-прикордонників Якобчука Юрія Миколайовича.

Присвоїти звання «Почесний голова» ради Житомирської організації ветеранів-прикордонників Пузовікову Вячеславу Володимировичу.

5. Затвердити План основних заходів на 2021 рік.

 

План

основних заходів комітету Громадської організації

«Всеукраїнська організація ветеранів-прикордонників»

на 2021 рік

І. Основними напрямами вважати

проведення етапу Програми дій із національного військово-патріотичного виховання військовослужбовців та молоді, який присвячений 30-м річницям Незалежності України та  створення прикордонної формації України.

вжиття заходів щодо всебічного захисту законних прав, соціальних, економічних, вікових інтересів членів Організації;

залучення до лав ветеранської організації прикордонників, що звільняються зі служби, у тому числі учасників Операції об’єднаних сил (ООС);

опрацювання можливості входження представників ГО «ВОВП» у склад комісій конкурсів на отримання фінансової допомоги від держави;

ІІ. Організаційні заходи

1. На засіданнях комітету розглянути наступні питання:

У лютому 2021 року:

Про поліпшення співпраці підрозділів ГО ВОВП у регіонах, в умовах пандемії COVID-19, із структурами медичного забезпечення Державної прикордонної служби України.         

Відповідальний за підготовку:  Гаркуша В.І.

Про підготовку заходів участі ГО ВОВП до відзначення у 2021 році 30-ї річниці створення прикордонної формації України.

У червні 2021 року:

Про стан забезпечення прав і соціальних гарантій ветеранів – членів Організації, та роботу представників ветеранських організацій у складі комісій органів Державної прикордонної служби України.

Відповідальні за підготовку:  заступники голови комітету

У вересні 2021 року (м. Суми, виїзне, розширене):

 Про стан та шляхи удосконалення роботи з національного військово-патріотичного виховання військовослужбовців, шкільної та студентської молоді.

Відповідальні: голова та перший заступники

голови комітету

Про скликання у грудні 2021 року ХІІI звітної конференції Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

Відповідальні: голова, перший заступники голови, 

відповідальний секретар комітету

У грудні 2021 року

Звітна конференція Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників.

Відповідальні: голова, перший заступники голови, 

відповідальний секретар комітету,

Аналіз результатів практичного виконання розпорядження Адміністрації Держприкордонслужби від 16 квітня 2018 року № 122 щодо вдосконалення співпраці органів охорони державного кордону із ветеранськими організаціями.

Відповідальні: заступники голови комітету ГО «ВОВП»

Обговорення Плану основних заходів на 2022 рік.

Відповідальні: голова, перший заступники голови, відповідальний секретар комітету,

2. Організувати та провести наступні заходи:

2.1. Узагальнити результати роботи ініціативних груп для залучення у діяльність відокремлених підрозділів учасників ООС (АТО). Квітень

Відповідальні: Суботін В.О., голови відокремлених підрозділів

2.2. Проаналізувати стан оформлення реєстрів фіксованого членства у відокремлених підрозділах Організації. Липень

Відповідальні: 1-й заступник голови, голови рад регіональних підрозділів

2.3. Опрацювати із VETERAN HUB м. Києва можливість отримання консультацій членами ГО ВОВП та відокремлених підрозділів щодо грантів та конкурсів де можлива їх участь. Серпень.

Відповідальні: Васянов Ф.С., голови рад регіональних підрозділів

2.4. На засіданні президії заслухати інформацію відповідального секретаря комітету щодо результату моніторингу подачі кандидатур до Громадських рад органів виконавчої влади згідно відповідного переліку. Жовтень.

Відповідальний: перший заступник голови комітету

ІІІ. Заходи соціально-правової роботи

1. Провести зустрічі ветеранів із фахівцями відділу з питань методології пенсійного та соціального забезпечення фінансово-економічного департаменту та управління юридичного забезпечення Адміністрації Держприкордонслужби для отримання консультацій щодо виконання законів України та постанов Кабінету міністрів України з питань соціального захисту ветеранів.

За потреби протягом року, постійно, під час

 заходів комітету

Відповідальний:  заступник голови комітету

2. Провести відвідування ветеранів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в медичних закладах.

Щоквартально

Відповідальні:  заступники голови, голови рад відокремлених підрозділів

3. Рекомендувати відокремленим підрозділам організації:

а) провести роботу з надання моральної підтримки та матеріальної допомоги самотнім та малозабезпеченим ветеранам, сім’ям загиблих прикордонників із залученням можливостей підприємств різних форм власності, територіальних центрів Червоного Хреста, волонтерських та інших організацій;

б) ініціювати проведення тематичних зустрічей керівників органів Державної прикордонної служби України з відповідними категоріями ветеранів із нагоди:

Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

Міжнародного дня прав жінок і миру;

Дня Перемоги над нацизмом у Європі;

Дня прикордонника;

Дня вшанування ветеранів та пенсіонерів Держприкордонслужби

Дня незалежності України;

Міжнародного дня людей похилого віку;

Дня захисника України;

Міжнародного дня інвалідів;

4. За погодженням з Адміністрацією Держприкордонслужби України:

залучити до участі в нарадах Департаменту організації повсякденної діяльності та соціально-гуманітарного забезпечення в режимі відеоконференції керівників відокремлених підрозділів організації.                         

Раз на квартал (при потребі)

Відповідальні: 1-й заступник голови, голови відокремлених підрозділів

VІ. Участь у національно-патріотичному вихованні

Активізувати участь ветеранів, згідно Плану спільних дій Адміністрації Державної прикордонної служби України та комітету ГО «ВОВП» щодо реалізації у проведенні заходів до 30-ї річниці Незалежності України та 30-ї річниці створення прикордонної формації України.

Популярні розділи та сервіси