Пропуск осіб через адміністративну межу з ТОТ АР Крим

НАЗАД
19 серпня 2021 12:34

Громадяни України

Рекомендуємо всім громадянам заздалегідь ознайомиться з наступними нормативно-правовими актами України:

Згідно зі статтею 13 Закону України «Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

 

паспорт громадянина України;

паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

дипломатичний паспорт України;

службовий паспорт України;

посвідчення особи моряка;

посвідчення члена екіпажу;

посвідчення особи на повернення в Україну;

тимчасове посвідчення громадянина України.

Проїзний документ дитини є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну. Даний документ оформлявся до 01.04.2015 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231.

Однак у разі наявності дійсного за термінами дії проїзного документа дитини на момент перетину державного або адміністративного кордону, співробітники Державної прикордонної служби України за таким документом дану дитини пропустять.

Якщо слідує один з батьків без другого з батьків, також необхідно мати і пред’явити нотаріально засвідчену згоду, в якій має бути визначено:

хто дозволяє (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження батька/мати);

кому дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження мати/батька);

кого дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження дитини);

зазначення напрямку прямування – АР Крим;

відповідний часовий проміжок перебування (наприклад, з 25.06.2015 по 25.09.2015). Фактично у вказаний період повинен бути здійснений виїзд;

документи складені в АР Крим – недійсні.

Звертаємо увагу всіх громадян

Громадянин України, іноземець та особа без громадянства не має право прибувати на територію України через територію АР Крим, а також залишати територію України через АР Крим.

Тобто у разі проходження по маршруту, наприклад, Москва – Сімферополь – Одеса (Херсон – Керч – Сочі), співробітники Державної прикордонної служби України мають право затримати громадянина України до 3-х годин для складання протоколу та притягнення до адміністративної відповідальності, а іноземного громадянина не пропустити і заборонити в'їзд на територію України на 3 роки (стаття 14-1 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”).

Такий маршрут є порушенням порядку в’їзду/виїзду на/з АР Крим (тимчасово окуповану територію України).

Санкція ст. 204-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу від 1700 грн. до 5100 грн. або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Необхідно в’їжджати/виїжджати на/з територію України через функціонуючі пункти пропуску на державному кордоні України (материкова частина території України).

Популярні розділи та сервіси