Телефон довiри - 1598
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
A-
A
A+
Українська

Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону

22/02/19 - 13:40

 

ДОВІДКА

щодо діяльності Державної прикордонної служби України з організації та координації роботи громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону

Питання щодо створення громадських формувань, засади їх організації, діяльності та основні завдання визначені Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», і Адміністрація Держприкордонслужби надає всебічну підтримку у їх створенні.

Організація роботи підрозділів охорони кордону, координація та контроль за діяльністю громадських формувань регламентовано Інструкцією, що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.09.2014 №948 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 08.10.2014 за № 1210/25987.

Основними завданнями щодо роботи з громадськими формуваннями у 2019 році були:

активне залучення громадських формувань до проведення спільних спеціальних прикордонних операцій;

удосконалення взаємодії з питань забезпечення правопорядку в прикордонних районах;

спрямування діяльності підрозділів охорони державного кордону із залучення громадських формувань до проведення роз’яснювальної та профілактичної роботи з місцевим населенням;

надання посадовими особам підрозділів охорони державного кордону керівництву громадських формувань практичної допомоги та роз’яснень щодо порядку (визначеного законодавством України) оформлення статутних документів нових громадських формувань та координації їх діяльності після реєстрації.

Прикордонним відомством на виконання заходів з реалізації Стратегії розвитку органів системи Міністерства внутрішніх справ України до 2020 року проведено комплексну перевірку функціонування існуючих громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

Станом на 01 липня ц.р. у сфері охорони державного кордону виконують завдання 56 громадських формування, загальною чисельністю 1017 осіб.

СхРУ- 3 (30), ПнРУ-5 (67),  ЗхРУ-32 (628) , ПдРУ- 7 (95) АЧРУ-9 (197)

Протягом 1 півріччя 2019 року прикордонниками спільно з членами громадських формувань затримано 20 порушників законодавства України з прикордонних питань.

За незаконне перетинання державного кордону - 14 осіб;

За порушення правил прикордонного режиму - 6 осіб.

Також слід відмітити небайдужість жителів прикордоння до заходів з охорони державного кордону, по їхній інформації за півроку затримано 179 порушників законодавства з прикордонних питань, з них 44 порушника державного кордону, 119 порушників прикордонного режиму, 16 порушників природоохоронного законодавства, припинено 13 спроб незаконного переміщення товарів на  суму понад 52 тис. грн.

 

Порядок створення громадського формування з охорони державного кордону

 

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню