Голова Держприкордонслужби вшанував пам'ять полеглих побратимів відвідавши місця їх загибелі на Луганщині

НАЗАД
30 серпня 2019 17:34

Голова Держприкордонслужби з робочою поїздкою перебуває в Луганській області, де він також відвідав місця загибелі бойових побратимів.

Аби вшанувати пам'ять охоронців кордону разом з очільником прикордонного відомства та віддати шану до Дня пам`яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, що встановлений Президентом України до Луганського прикордонного загону з`їхалися прикордонники і ветерани бойових дій з різних куточків нашої країни – Ужгорода, Одеси, Хмельницького, Львова, Житомира, Харкова, Києва, Херсона та ін. Всі вони у 2014-15 роках мужньо боронили український кордон в межах Луганської області та відбивали напади російських найманців. Подолавши сотні, а то й тисячі кілометрів прикордонники змогли зібратися разом, щоб відвідати місця бойової слави та бойових зіткнень, у яких загинули герої-прикордонники.

Поблизу села Юганівка Станично-Луганського району керівник Держприкордонслужби з бойовими товаришами поклали квіти в місці, де 10 серпня 2014 року внаслідок артилерійського обстрілу з території РФ загинули Володимир Шило, Давід Дзідзінашвілі, Сергій Андрієнко, В’ячеслав Акутін з відділу прикордонної служби «Марківка».

У відділі прикордонної служби «Красна Талівка» шану загиблим військовослужбовцям відали біля пам’ятної дошки. Нагадаємо, 25 серпня, у нерівному протистоянні з диверсійно-розвідувальною групою противника загинули Євген Пікус, В’ячеслав Фірсов, Дмитро Арнаут та Олег Сороченко. Аби прикрити своїх найманців, російський агресор застосував тоді проти прикордонників бойові вертольоти Мі-24, міномети, бронетранспортери та дві бойові машини піхоти. Ціною життя військові ДПСУ збройний напад зупинили.

У Біловодському районі Луганської області прикордонники схилили голову в пам'ять про співробітників відділу прикордонної служби «Біловодськ» старшого лейтенанта Олександра Максименко, прапорщика Юрія Лук’янцева, старшини В’ячеслава Кузнєцова та старшого сержанта Руслана Черемиса. Всі вони загинули в результаті підриву на фугасах 9 вересня та 31 жовтня 2014 року поблизу села Нижньобараниківка.

В цей день прикордонники згадували і всіх інших полеглих захисників, з якими пліч-о-пліч відбивали атаки нападників. Серед них і майор Леонід Шірпал. 10 липня поблизу пункту пропуску «Довжанський» під час виконання бойового завдання БМП-2, у якій перебував офіцер, підірвалася на керованій фугасній міні. Герой назавжди залишився на кордоні, адже загинув за п’ять метрів від нього.

Зазначимо, що в боях з російськими найманцями загалом загинуло 70 прикордонників, ще 5 вважаються зниклими безвісти. Найбільші втрати охоронці кордону понесли саме у 2014 році, і саме в цей період загинуло 12 військовослужбовців Луганського загону.

Популярні розділи та сервіси