Голова Держприкордонслужби України зустрівся із Директором Програми NSDD Національної Агенції з ядерної безпеки США

НАЗАД
03 вересня 2021 13:59

Сергій Дейнеко зустрівся із Директором Програми «Виявлення та припинення ядерної контрабанди» (NSDD) Національної Агенції з ядерної безпеки Сполучених Штатів Америки (NNSA) Ендрю Вогом.

Під час робочої поїздки у Вашингтон у складі офіційної делегації на чолі з Президентом України Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко зустрівся із Директором Програми «Виявлення та припинення ядерної контрабанди» (NSDD) Національної Агенції з ядерної безпеки Сполучених Штатів Америки (NNSA) Ендрю Вогом.

Керівник прикордонного відомства зазначив, що українська сторона високо цінує співробітництво з NNSA.

«Ми вдячні за ту допомогу, яку американські партнери надають нам для ефективної і надійної охорони державного кордону та забезпечення виконання завдань, зокрема на сході України. Прикордонне відомство України залишається вірним тим цілям, які задекларовані раніше, та прагне лише посилити і розширити співпрацю із нашими стратегічними партерами», – сказав Сергій Дейнеко.

Ендрю Вог висловив сподівання, що разом із Державною прикордонною службою України і надалі буде продовжуватися співробітництво з протидії контрабанді ядерних матеріалів, щоб бути готовими до різних викликів, які виникають у ці часи.

«Реалізація Програми в Україні, яка триває вже понад 16 років, принесла велику користь безпеці обох наших країн і зробила значний внесок в удосконалення глобальної безпеки», – відмітив Директор Програми «Виявлення та припинення ядерної контрабанди».

У ході зустрічі сторони також обговорили подальші кроки співпраці та можливість започаткування нових ініціатив, в т.ч. з облаштування державного кордону та надання обладнання для підрозділів, які виконують завдання в районі зони відчуження.

Варто відмітити, співробітництво між NNSA і Держприкордонслужбою України у боротьбі з контрабандою ядерних матеріалів налічує багато років. Лише у 2019-2021 роках американськими партнерами надано міжнародної технічної допомогу на суму понад 325 мільйонів гривень. Загалом в рамках співпраці відбувалося встановлення систем радіаційного контролю у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон, аеропортах і портах в межах України. Такі ж системи облаштовано в КПВВ на межі з окупованими територіями. За підтримки Програми в прикордонному відомстві України створено Центр підготовки з протидії розповсюдженню зброї масового знищення, який входить до центрів Міжнародної мережі NSSC IAEA. Також з американською стороною погоджено чергову групу об’єктів, роботи зі встановлення систем на яких планується завершити до кінця року.

Популярні розділи та сервіси