Голова Держприкордонслужби провів зустріч з Директором департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки

НАЗАД
26 сiчня 2022 16:49

Сьогодні в Києві відбулася зустріч Голови Державної прикордонної служби України Сергія Дейнеко з Директором департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки Эльмаром Вахером.

На ній обговорювали співробітництво між прикордонними відомствами України та Естонії і подальші кроки взаємодії.

Сергій Дейнеко відмітив, що Україна цінує підтримку, яку надає Естонія, та рівень взаємодії у прикордонній сфері, що допомагає забезпечувати належну охорону кордону.

«На сьогоднішній день співпраця прикордонних відомств розвивається активно. Незважаючи на ситуацію з пандемією, нами організовано якісну взаємодію. Усі необхідні заходи обговорюються і вирішуються оперативно», - відмітив Голова ДПСУ.

Також сторони обмінялися інформацією про стан безпеки на кордонах країн, обговорили загрози прикордонній безпеці, з якими стикаються прикордонні відомства, та способи їх найефективнішого подолання.

Зокрема під час зустрічі естонській делегації наголошувалося, що на прикордонну безпеку України істотно впливає агресивна політика та дії Російської Федерації. Окремо ситуацію ускладнює обстановка на ділянках державного кордону з Республікою Білорусь. Окрім цього, серед загроз залишаються транзитна нелегальна міграція та спроби переміщення товарів, насамперед тютюнових виробів до країн ЄС.

Керівники прикордонних структур також порушили питання щодо подальшого обміну досвідом в різних складових виконання завдань на кордонах. Серед них наголошувалося на інженерному облаштуванні кордону, протидії гібридним загрозам та протиправній діяльності, коли порушники використовують літальні апарати, адже така проблематика стосується кордонів обох країн, і інші.

Окрім цього, Сергій Дейнеко висловив зацікавленість досвідом Естонії в розвитку ІТ-технологій, що впроваджені в системі охорони кордону та кібербезпеки.

Зі свого боку Эльмар Вахер наголосив, що вони готові не лише передати досвід, а й потребують напрацювань української сторони, виокремивши низку напрямків.

Окремо зазначалося на участі естонської сторони у посиленні та розвитку потенціалу Морської охорони прикордонного відомства України. Зокрема персонал Морської охорони вже мав можливість пройти тренінги та стажування на базі корабельно-катерного складу Естонії.

Також прикладом активізації співпраці сторони назвали розвиток співпраці оперативних підрозділів, аналіз ризиків та обмін інформацією з використання технічних засобів спостереження за державним кордоном.

Популярні розділи та сервіси